![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2014/12/OPER_Xristougenniatikes_ekdiloseis_dimou_1.jpg)
Στην πρόσκληση του Δήμου Ρεθύμνης για συμμετοχή στις εορταστικές εκδηλώσεις Χριστουγέννων – Πρωτοχρονιάς ανταποκρίθηκε ο Ο.ΠΕ. Ρεθύμνου και ο Νέος ΟΠΕΡ διοργανώνοντας εκμάθηση και παρουσίαση volley στην πλατεία Μικρασιατών. Τα αναμνηστικά δώρα της ομάδας, τα γλυκίσματα και η προθυμία προπονητών, προπονητριών, παιχτών, παιχτριών είχαν ως αποτέλεσμα αυθόρμητα παιδικά χαμόγελα των μικρών Ρεθεμνιωτών και επισκεπτών της πόλης.