![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2016/08/pagritia_sigentrosi_motosikletiston.jpg)
Οι μοτοσυκλετιστές από όλη την Κρήτη αλλά και όχι μόνο θα συγκεντροθουν το τριημερο 26 – 28 Αυγούστου, στον Άγιο Νικόλαο και συγκεκριμένα στην πλαζ του ΕΟΤ.
Η ιστορία της Παγκρήτιας Συγκέντρωσης ξεκίνησε το 1996 στην Σούγια των Χανίων, από την ΛΕ.ΜΟ.ΠΕ. Χανίων σε συνεργασία με το περιοδικό ΜΟΤΟ και έκτοτε ο θεσμός καλά κρατεί. Την φετινή συγκέντρωση έχει αναλάβει να οργανώσει η ΛΕ.Μ.Α.Ν (Λέσχη Μοτοσυκλετιστών Άγίου Νικολάου) για 4η φορά. Το πρόγραμμα όπως πάντα περιλαμβάνει μοτο-παιχνίδια, εκδρομές, και φυσικά Live Rock μουσική μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Από το Ρέθυμνο θα αναχωρήσει ένα γκρουπ του ΣΥ.ΜΟ.ΡΕ. (Σύλλογος Μοτοσυκλετιστών Ρεθύμνου) το Σάββατο 27/8 και ώρα 14.30 από το βενζινάδικο του Πρινάρη (Εθνική οδό Ρεθύμνου-Ηρακλείου) και επιστροφή την Κυριακή απόγευμα.
Για μια περιήγηση στις παλιότερες Παγκρήτιες (δείτε εδώ).