![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2019/08/NOPER_Simakis_Vaggelis_1.jpg)
Ακόμα δύο πολύτιμες προσθήκες πραγματοποίησε ο Ν. ΟΠΕΡ, κάνοντας δικούς του τον Βαγγέλη Σιμάκη και την Κωνσταντίνα Τζανετέα.
Στην ανδρική ομάδα θα συνεχίσει ο 25χρονος κεντρικός, Βαγγέλης Σιμάκης, ο οποίος επιστρέφει στον Ν. ΟΠΕΡ, έπειτα από τη διετία 2010-2012. Τα πρώτα του βήματα στο βόλεϊ τα πραγματοποίησε με την Άθλεση (2009-2012), ενώ επίσης αγωνίστηκε σε Κύδωνα (2015/16), ΓΕΗ (2016/17) και Ηρόδοτο (2017/18). «Ο νέος ΟΠΕΡ καλωσορίζει στην οικογένεια του τον αθλητή Σιμάκη Βαγγέλη. Σου ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν γεμάτη επιτυχίες Βαγγέλη!»
![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2019/08/NOPER_Tzanetea_1.jpg)
Παράλληλα, και το γυναικείο τμήμα προχώρησε σε μία σημαντική μεταγραφή, με την 19χρονη διαγώνιο/κεντρικό Κωνσταντίνα Τζανετέα να αποτελεί κομμάτι της ομάδας που θα διεκδικήσει τον φετινό τίτλο. Επί μία 12ετία υπήρξε παίκτρια του ΝΑΟ Σούδας (2006-2018), ενώ πέρυσι «μετακόμισε» στα Ιωάννινα, αγωνιζόμενη στη ΦΕ Ιωαννίων. «Ο νέος ΟΠΕΡ καλωσορίζει στην οικογένεια του την αθλήτρια Τζανετέα. Σου ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν γεμάτη επιτυχίες Κωνσταντίνα!»