Η πρόκριση δεν αρκεί στον Μανόλη Παπαματθαιάκη, ο οποίος περιμένει από τους παίκτες του να παλέψουν και να πάρουν τη νίκη και στον επαναληπτικό της Τετάρτης με αντίπαλο την Επισκοπή στο ΔΑΚ Γάλλου.
Λακωνικός και περιεκτικός ο Μανόλης Παπαματθαιάκης στην δήλωση του για το αυριανό παιχνίδι. «Θα παίξουμε για να κερδίσουμε. Δεν θα παίξουμε για να διαφυλάξουμε το σκορ του πρώτου αγώνα. Στο μυαλό μας είναι μόνο η νίκη», δήλωσε με νόημα ο Ηρακλειώτης τεχνικός.
Γιώργος Σταράς