28 Φεβρουαρίου 2024

Πρεμιέρα είχαμε στο Εργ. Πρωτάθλημα Μπάσκετ 2023-24

Πραγματοποιήθηκε η πρεμιέρα του 29ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2023-24 «Γεώργιος Καρατζέτζος».

Στην Α1 κατηγορίας έγιναν πέντε αναμετρήσεις με μια μόνο αναβολή στην αναμέτρηση Photo Έκφραση – Κούμοι, ενώ στην Α2 κατηγορία είχαμε περισσότερες αναβολές (4) με τρία παιχνίδια να γίνονται κανονικά και τις ομάδες Πλάτανος, Aqοua Beach και Πολυμήχανο να φτάνουν στην πρώτη νίκη τους.

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 49-45
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-05, 09-12, 14-11, 16-17

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπαζόγλου Α. Συριανόγλου Γ.): Αραμπαζόγλου Α. 3, Μοσχάκης Κ. 2, Ανεζάκης Ε. 13 (3), Γιαννούλης Δ. 6, Συριανόγλου Γ. 2, Αλυγιζάκης Ε., Σαββοργινάκης Β. 3 (1), Δρουδάκης Γ. 2, Τσιμπισκάκης Ν. 4, Σαγάνης Μ 16.
ΕΛΑΣ/ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Δαμανάκης Κ. Βελονάκης Η.): Καληδονάκης Ν. 9(2), Δαμανάκης Κ. 17 (3), Δασκαλάκης Α., Βελονάκης Η., Καμαρινόπουλος Β. 2, Μαλλιαρός Γ., Κιαγιάς Μ 11 (3), Κώστας Χ. 6.

ΟΙΩΝΟΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 60-47
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε., Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 14-15, 13-08, 21-09, 12-15.

ΟΙΩΝΟΣ/ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Σταυρουλάκης Π., Καλαϊτζάκης Μ.): Δημητριάδης Α. 2, Δουζινας Γ. 7 (2), Καλαϊτζάκης Μ. 10 (3), Δούβρος Ν. 2, Γαλερός Σ., Σταυρουλάκης Π. 6 (1), Μπολιεράκης Ι. 16 (4), Βελονάκης Γ., Σταυρουλάκης Α. 11.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μπεμπής Σ.): Μιχαλάκης Γ., Σταγκουράκης Δ. 7, Γεωργαντάς Χ. 4, Λίτινας Δ. 2, Τρανταλίδης Χ. 3 (1), Φραγκάκης Κ. 5 (1), Σερτεδάκης Μ. 8 (2), Μπεμπής Σ. 7, Δούσμανης Δ. 11, Ροδινός Ε.

ΑΡΚΑΔΙ BC – ΣΠΗΛΙ BC 63-81
Διαιτητές: Καθαράκης Β. , Μαλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 23-18, 14-27, 14-25, 12-11.

ΑΡΚΑΔΙ BC (Αλεξανδράκης Π., Πανέρης Γ.): Σεγρεδάκης Ν. 5, Αλεξανδράκης Π. , Τζούμας Φ. 17 (2), Βαρανάκης Ε. 4, Χριστοφορίδης Α. , Βλάσσης Κ. 13, Βουρβαχάκης Α. 18 (4), Θωμαδάκης Η. 2, Λιοδάκης Ν. , Αγγελακης Ι. 4.
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.) : Νταουντάκης Ε. 20 (2), Αντουράκης Μ. 8 (1), Κατσαντώνης Ι. 5, Παπαδάκης Χ. , Οικονομίδης Γ. 17 (3), Παπαδογιαννάκης Γ. 22 (3), Παπαδάκης Γ. 9 (1)

KLADOS TOURS  – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 69-56
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Δημητρουλάκης Ε.
Δεκάλεπτα: 16-7, 19-09, 13-21, 21-19.

KLADOS TOURS (Κλάδος Λ. , Jovanovic B.) : Petway B. 26 (1), Romanenko V. 11, Jovanovic B. , Robinson J. 6, Κλάδος Λ. 2, Ορφανουδάκης Γ. 6, Καραδάκης Ν. 6, Γαβράς Σ. 1, Καραβάνης Ν. 11.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Ψαρουδάκης Σ. , Βλάσσης Κ.) : Δαδανης Α. , Ματθαιουδάκης Λ. 17 (1), Ψαρουδάκης Σ. 13 (1), Ξυλούρης Θ. 4, Αυτιάς Ν. 13 (1), Κοζώνης Ι. 3 (1), Λεβέντης Θ. , Μακράκης Ν., Παπαβασιλείου Π. , Γαλυφιανάκης Ε. 4 (1), Γαλυμιτάκης Μ. 2.

NOBLE BC – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 59-52
Διαιτητές :Θεοδωράκης Σ. , Δημητρουλακης.
Δεκάλεπτα: 13-10, 18-13, 12-09, 16-20.

NOBLE BC (Γκογκιτσας Χ. , Πλεμμένος Θ.): Χατζηδάκης Ν. 2, Ξενιδης Γ. , Θερμιώτης Ι. 7, Παπαδάκης Γ. 4, Φοβάκης Ι. 11 (2), Λαμπαρδάκης Ε. 8 (1), Καλλέργης Ε. 4, Καίσαρης Θ. 23 (2).
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καλυβιανάκης Χ. , Καπαρός Ε.) : Καπαρός Ε. 21 (5), Κρανας Α., Μακεδάκης Β. 9 (1), Κιοσσές Ε. 2, Χρυσικός Δ. 15, Μεξης Ι., Καλυβιανάκης Χ., Σειραγάκης Β. 5 (1), Νεονάκης Ε. , Καζάνης Γ., Ρουματζής Ι.

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – KOUMOI BC (Αναβλήθηκε)

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Α2 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΕΠΙΠΛΑ ΜΙΧΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΟΣ 44-75
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Ξυδάκης Γ.
Δεκάλεπτα: 17-18, 08-21, 12-17, 07-19

ΕΠΙΠΛΑ ΜΙΧΕΛΗΣ (Μιχαλής Π, Ριτζάκης Α.): Χαλκιάς Λ. 9, Κουτουλάκης Λ., Οικονομάκης Α. 4, Αγγελιδάκης Ε., Πιτσινός Α. 13, Μιχελής Π. 13 (2), Κοτσώνας Ε., Γρηγοράκης Φ., Τζαμαντάκης Γ., Χόμπης Β. 5, Ριτζάκης Α.
ΠΛΑΤΑΝΟΣ (Πετράκης Ι.): Σηφογιωργάκης Σ. 2, Περδίκης Β. 4, Μπούτσιας Σ. 27 (2), Palucas K. 13 (1), Χριστουλάκης Χ. 16 (4), Ανταλης Α. 10, Παπαδάκης Α. 3.


MACRON SPORTS – AQUA BEACH 47-62
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-05, 09-12, 14-11, 16-17

MACRON SPORTS (Ζαχαράκης Α., Τζανάκης Ι.): Τζανάκης Ι. 5, Καθαράκης Φ. 6 (2), Κονδυλάκης Ι., Μουτάφης Α. 13 (1), Φωτάκης Σ. 10, Σαμωνάκης Μ., Σφακιανάκης Ε., Ζαχαράκης Α. 4, Βαρουχάς Ε. 9.
AQUA BEACH (Κατσουλάκης Ι., Γιάννης Ε.): Κανακάκης Μ., Ουρανός Κ. 5 (1), Τερζάκης Α. 17 (2), Παυλιδάκης Μ. 9, Κοινακης Ν. 4, Τσαχάκης Ι., Μπιρλιράκης Κ. 10 (2), Σειραγάκης Μ. 15, Καριαβασαμ Μ. 2.

 

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΡΑΨΩΔΙΑ 60-53
Διαιτητές : Πετρόπουλος Γ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 15-07, 18-10, 18-18, 09-18.

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης Γ. , Παπαδοσηφάκης Σ.) : Βροντάκης Γ. 5 (1), Ξηράς Μ. 18 (1), Απανομεριτάκης Χ. 2, Σταυρουλάκης Γ. 6, Reher B. 6, Λιάκος Δ. 21 (1), Παπαδοσηφάκης Σ. 2.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Οικονομάκης Κ. , Χόμπης Γ.):  Χόμπης Γ. 6, Χειμωνάκης Ν. 2, Σταυριανουδάκης Σ. 12 (1), Χατζηϊωάννου Γ. 2, Ξενάκης Ε. 5, Νιοτάκης Α., Βαμβακάς Π., Βαρδάκης Γ. 19, Οικονομάκης Κ. 3, Παυλιδάκης Σ. 4, Ρούλιος Κ.


ΔΣΡ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Αναβλήθηκε)
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ – GRECOTEL (Αναβλήθηκε)
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – LETOILE PLAKIAS (Αναβλήθηκε)
BARS BC – THINK VILLA (Αναβλήθηκε)

 

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *