![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2021/05/nor-xaidari_neoi_andres9.jpg?v=1622365628)
Η αυλαία του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών ανοίγει με τη διεξαγωγή των αγώνων των τεσσάρων Ομίλων της Α’ φάσης της διοργάνωσης, που θα γίνουν το τριήμερο Παρασκευή 20/5 έως και Κυριακή 22/5..
Στην Α’ φάση της Β’ Ανδρών μετέχουν 15 ομάδες χωρισμένες σε τέσσερις Ομίλους, τρεις των τεσσάρων ομάδων και ένας των τριών. Στη Β’ φάση (που θα γίνει 1-3/7) περνούν όλες οι ομάδες, αλλά κληρώνονται τέσσερις νέοι Όμιλοι με επικεφαλής αυτές που θα πάρουν τις πρώτες θέσεις στη βαθμολογία των Ομίλων της Α΄φάσης.
Οι Άνδρες του ΝΟ Ρεθύμνου στον όμιλο της Κρήτης θα αντιμετωπίσουν ΝΟ Αγ. Νικολάου και τον Τρίτων Αμαρουσίου.
Η Ειδική Προκήρυξη του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Ανδρών και το αγωνιστικό πρόγραμμα της Α’ φάσης ΕΔΩ.