Πρωταθλητής το Rethymno sports… ξανά! (photos)

Για 2η φορά στην ιστορία του το Rethymno sports κατέκτησε τον τίτλο του Εργασιακού πρωταθλήματος Beach Volley Ρεθύμνου, το οποίο πραγματοποιήθηκε από τον σύλλογο Ρέθυμνο Volley Club, την Περιφερειακή ενότητα Ρεθύμνου και το τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου. Χορηγός του πρωταθλήματος ήταν η Coca Cola 3E και χορηγός επικοινωνίας το Rethymnosports.gr.
Χθες το βράδυ πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί του πρωταθλήματος, σε μία λαμπρή εκδήλωση. Το Rethymno sports αντιμετώπισε την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα Οπτικά Πέλα, σε μία επανάληψη του περσινού τελικού. Αυτήν τη φορά όμως, οι “κυανόλευκοι” πήραν τη ρεβάνς και με 2-1 σετ έγιναν οι πρώτοι που φτάνουν τα 2 τρόπαια στο Εργασιακό Beach Volley.
Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό και φυσικά… ντέρμπι, καθώς την εύκολη επικράτηση του 1ου σετ (21-14) διαδέχθηκε η ισοφάριση με 21-19 από τους δευτεραθλητές. Το ματς οδηγήθηκε στο tie break, όπου το Rethymno sports μπήκε αποφασιστικά και εντέλει κέρδισε με 15-8, πανηγυρίζοντας ξανά την κατάκτηση της κορυφής.
Παράλληλα, το χάλκινο μετάλλιο φόρεσαν οι παίκτες του Net Cafe, κερδίζοντας με 2-1 σετ την Ονειράνθη στο πιο αμφίρροπο ντέρμπι της βραδιάς. Το παιχνίδι οδηγήθηκε σε 3ο σετ, όπου οι τυπικά γηπεδούχοι επικράτησαν στις λεπτομέρειες με 15-13.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελικών αλλά και την φετινή πορεία των ομάδων ως το φινάλε: