![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/11/4x4_trial9.jpg)
Στις 10 Απριλίου διοργανώθηκε το 14ο TRIAL Χανίων μετά από πολλά χρόνια στον γειτονικό νομό. Οι αλλαγές στους κανονισμούς επέτρεψαν σε πολλούς οδηγούς να δοκιμάσουν τα τετρακίνητα οχήματα τους σε διαδρομές δεξιοτεχνίας εκτός δρόμου.
Στο αγώνα έλαβαν μέρος μόλις πέντε οδηγοί από το Μηχανοκίνητο, Αθλητικό, Ρεθυμνιώτικο, Σύλλογο, (ΜΑΡΣ), με δυο από αυτούς να μπαίνουν στην τριάδα της κατηγορίας τους. O Βαγγέλης Τσουρλάκης, κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία Κ0, ενώ στο βάθρο (3ος) ανέβηκε και ο Μηνάς Τσολακίδης.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι θέσεις των οδηγών του ΜΑΡΣ.
Κατηγορία Κ0
1ος ΤΣΟΥΡΛΑΚΗΣ (ΜΑΡΣ)
2ος ΤΣΟΝΤΟΣ
3ος ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ
4ος ΚΟΥΚΑΚΗΣ
5ος ΣΙΔΕΡΗΣ
6ος ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ
7ος ΦΙΩΤΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ
8ος ΜΠΙΤΣΑΚΗΣ
9ος ΔΑΝΑΣ
Κατηγορία Κ1
1ος ΠΑΛΙΜΕΤΑΚΗΣ
2ος ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ
3ος ΤΣΟΥΛΑΚΙΔΗΣ (ΜΑΡΣ)
4ος ΓΔΟΝΤΑΚΗΣ
5ος ΠΑΝΤΑΓΙΑΣ (ΜΑΡΣ)
6ος ΠΡΟΒΙΑΣ (ΜΑΡΣ)
Κατηγορία Κ2
1ος ΧΡΥΣΑΦΑΚΗΣ
2ος ΞΑΝΘΟΥΔΑΚΗΣ
3ος ΤΣΟΥΡΑΚΗΣ
4ος ΛΙΟΥΔΑΚΗΣ (ΜΑΡΣ)
5ος ΠΕΝΤΑΡΗΣ
Κατηγορία Κ3
1ος ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ
2ος ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ
3ος ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ
Βαλάντης Χόμπης