20 Απριλίου 2024

Σαββατοκύριακο με ματς μόνο σε 3 κατηγορίες στις υποδομές

Το πρωί του Σαββάτου (11.00), οι Παίδες του Ρέθυμνο BC1 θα παίξουν με το  Ρέθυμνο BC2 στο Μ. Μερκούρη, ενώ το μεσημέρι (13.00 στο ίδιο γήπεδο η Ακαδημία υποδέχεται το Χανιά BC.

Συνέχεια θα έχουμε την Κυριακή με την κατηγορία των Παμπαίδων U15, με την Ακαδημία να αγωνίζεται εκτός έδρας, στα Χανιά, με αντίπαλο τον ΟΑΧ. Από την άλλη το Ρέθυμνο BC1 θα πάρει ξεκούραστο δίποντο από το Χανιά BC που έχει αποχωρίσει από τον Α’ όμιλο.
Στο Γ’ όμιλο, θα γίνουν 2 αναμετρήσεις, με Ρέθυμνο BC2 να παίζει στις Βούτες με τον    Εργοτέλη και  Ρέθυμνο BC3, να αντιμετωπίζει τον Ηρόδοτος2  στην Ν. Αλικαρνασσό.

Παιχνίδια στους Εφήβους Α’ δεν θα γίνουν, λόγω του Πρωταθλήματος Ενώσεων.
Στην κατηγορία των Εφήβων Β’, η Ακαδημία θα αντιμετωπίσει τον Ηρόδοτο στην Ν. Αλικαρνασσό

Πρωτάθλημα Παίδων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής
Σάββατο 24/2
11.00 Ρέθυμνο BC1 – Ρέθυμνο BC2
13.00 Ακαδημία – Χανιά BC
15.00 ΟΦΣ Χανίων – Τάνος Αποκορώνου
16.00 Πλατανιάς – Ακρωτήρι
ΟΦΗ2 – Κίσσαμος 20 – 0 α.α.

Βαθμολογία (15 αγώνα)
Ρέθυμνο BC1 30
Ακαδημία 27
Ακρωτήρι 26
ΟΦΗ2 23
Ρέθυμνο BC2 23
ΟΦΣ Χανίων 23
Τάνος Αποκορώνου 22
Πλατανιάς 18
Χανιά BC 16
Κίσσαμος –

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15 (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής
Κυριακή 25/2

10.00 Κύδων – Ακρωτήρι
16.00 Κίσσαμος – ΑΟΚ Χανιά
19.00 ΟΑΧ – Ακαδημία
Ρέθυμνο BC1 – Χανιά BC 20 – 0 α.α.
Ρεπό: ΟΦΣ Χανίων

Βαθμολογία (9 αγώνας)
Ρέθυμνο BC1   15*
ΟΑΧ 15*
ΑΟΚ Χανιά  15*
Κύδων 13*
Ακρωτήρι 12*
Ακαδημία 11*
Κίσσαμος 9*
ΟΦΣ Χανίων 8*
Χανιά BC –
Οι ομάδες με * έχουν κάνει ρεπό

Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15 (Γ’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής
Κυριακή 25/2
10.00 Ηράκλειο1 – ΟΦΗ2
14.00 Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC2
15.00 Ηρόδοτος2 – Ρέθυμνο BC3
Ρεπό: ΟΦΗ3

Βαθμολογία (7 αγώνας)
Ηράκλειο1   10*
Ρέθυμνο BC2  10*
Ηρόδοτος2   10*
Εργοτέλης  9
ΟΦΗ2   9
Ρέθυμνο BC3   7
ΟΦΗ3  4*
Οι ομάδες με * έχουν κάνει ρεπό

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής
Κυριακή24/2
11.00 Μεσσαρά – ΟΑΣΗ
17.00 Ηρόδοτος2 – Ακαδημία
17.00 ΟΑΧ – Χανιά BC
12.00 Κύδων2 – Αναγέννηση (6/3)
Ηράκλειο2 – Άγιος Νικόλαος (Αναβάλετε)
Πεδιάδα – Άσκηση (Αναβάλετε)

Βαθμολογία (17 αγώνας)
ΟΑΧ 36
Ηράκλειο2  33
Άσκηση 32
Αγ. Νικόλαος 30**
Πεδιάδα 28
Χανιά BC 26
Μεσσαρά 25*
Ηρόδοτος2  24
Ακαδημία 23
Κύδων2  20*
Αναγέννηση 20**
ΟΑΣΗ 20
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *