Σαν έχεις τύχη διάβαινε…

Την πρώτη του ήττα στα Ζωνιανά γνώρισε ο Ερμής Ζωνιανών (0-1) από τον ΑΟΑΝ χωρίς να είναι χειρότερος από τους φιλοξενούμενους.

Ο ΑΟΑΝ βρήκε σχετικά γρήγορα γκολ με δόση τύχης στην κεφαλιά του Πιθαρούλη, αλλά ο Ερμής δεν είχε ρέντα σπαταλώντας σπουδαίες ευκαιρίες κυρίως στο α’ ημίχρονο με σημαντικότερη το πλασέ άουτ του Κεφαλούκου στην κενή εστία (32’). Επίσης μεγάλη ευκαιρία χάθηκε με τον Βιτώρο στο 51’ όπου η εκτέλεση φάουλ του σταμάτησε στο δοκάρι του πολύ καλού Ψιμόπουλου.

Φάσεις και Γκολ

7’ μπαλιά του Μπαμπουλάκη θα βγει τετ α τετ ο Κεφαλούκος, αλλά το κοντρόλ του δεν είναι καλό και μπλοκάρει ο Ψιμόπουλος.

14’ όμορφη αλλαγή παιχνιδιού από Σένκα, σουτ στην κίνηση του Πήλιου, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

17’ ο Σένκα εκτελεί φάουλ, ο Πιθαρούλης πιάνει την κεφαλιά η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήξει με περίεργο τρόπο στα δίχτυα για το 0-1.

32’ ο Κεφαλούκος με κάθετη πάσα τροφοδοτεί μέσα στην περιοχή τον Λίτσκα, το σουτ του οποίου διώχνει εντυπωσιακά ο Ψιμόπουλος και εξ’ επαφής και προ κενής εστίας ο Κεφαλούκος πλασάρει άουτ.

34’ φάουλ του Γεμιστού η κεφαλιά του Μπαμπουλάκη θα φύγει άουτ.

42’ καλή σέντρα του Γεμιστού, ο Λίτσκας δεν θα βρει την μπάλα για λίγο να την σπρώξει από κοντά στα δίχτυα.

45’+4’ ο Γκελοσάνι εκτελεί με δύναμη πλάγιο η κεφαλιά του Λίτσκα θα φύγει άουτ.

51’ εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βιτώρου, η μπάλα θα σταματήσει στο δεξί δοκάρι του Ψιμόπουλου.

87’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μαρτσάκης, για σκληρό μαρκάρισμα στον Σκουτέλη.

89’ σέντρα Γεμιστού κεφαλιά του Ρουμπάκη η μπάλα θα φύγει άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ζαχαρόπουλος (Ανατ. Αττικής), Μπιμπάκης, Κατσογιάννης (Ηρακλείου).

ΤΟ ΓΚΟΛ: 17’ (Κ) Γ. Πιθαρούλης.

ΑΣΙΣΤ: 17’ Σένκα.

ΔΟΚΑΡΙ: 51’ Βιτώρος.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 87’ Μαρτσάκης (2η κίτρινη).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Στέλιος Κοζανίδης): Δεσποτόπουλος, Ν. Ζερβός (65’ Τουρνάκης), Γεμιστός, Μπαμπουλάκης (89’ Σαρρής), Σκουτέλης, Ρουμπάκης, Λίτσκας (46’ Βιτώρος), Κεφαλούκος, Κωστάκης, Γκελοσάνι (80’ Κουκούλης), Αυγουστάκης.

ΑΟΑΝ (Αντώνης Ανδρουλάκης): Ψιμόπουλος, Μουστάκης, Μαρτσάκης, Νοκάι (6’ λ.τ. Αλεξάκης), Κατσικοκέρης (90’+3’ Κ. Μαρκάκης), Πήλιος, Μαρινάκης, Σένκα (89’ Τσιλεδάκης), Φουκαράκης, Πιθαρούλης, Χριστογιάννης.