![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2019/03/NOPER_Koph_pitas_1-1.jpg)
Μέσα σε μια ζεστή ατμόσφαιρα και με την παρουσία πολλών μελών, αθλητών αλλά και φίλων του, έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του το βράδυ της Τετάρτης στην οικογενειακή ταβέρνα «Δαβαρίας» ο Ν. ΟΠΕΡ.
Το «παρών» έδωσε ο Πρόεδρος του Ν. ΟΠΕΡ Βασίλης Ποθητός, ο οποίος στη σύντομη ομιλία του είπε: «Ο Πρόεδρος και το ΔΣ του Ν. ΟΠΕΡ εύχονται σε όλους καλή & δημιουργική χρονιά με υγεία, προκοπή και αγάπη. Ευχαριστούμε την ταβέρνα Δαβαρίας, την κάβα Πολιουδάκης & την Coca-Cola 3Ε, που συνέβαλαν με τις χορηγίες τους στην επιτυχία της εκδήλωσης». Επίσης, στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο κ. Μανώλης Ψαρουδάκης, αδερφός του αείμνηστου Προέδρου Κωστή Ψαρουδάκη, μέλη του Δ.Σ., αθλητές και αθλήτριες από όλα τα τμήματα του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου και οι προπονητές.
Την κοπή της πίτας ανέλαβε ο Πρόεδρος του Ν. ΟΠΕΡ Βασίλης Ποθητός, ενώ τυχερά φλουριά μοιράστηκαν όλα τα τμήματα του Ν. ΟΠΕΡ. Συγκεκριμένα, από τους προπονητές τυχερός αναδείχθηκε ο Νεκτάριος Νικάκης, από την Ανδρική ομάδα ο Στέλιος Γαλανάκης και από τη Γυναικεία η Κατερίνα Κογεράκη.