Στο «ρελαντί» ο ΟΠΕΡ 3-1 την Δραπετσώνα

Χωρίς πρόβλημα συνέχισε το νικηφόρο σερί του ο ΟΠΕΡ, ο οποίος επικράτησε σχετικά εύκολα με 3-1 σετ της Δραπετσώνας, πραγματοποιώντας την 16η νίκη του σε 17 ματς στην Α2 βόλεϊ ανδρών.

Η ομάδα του Μανόλη Πρασανάκη δεν δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει και το εμπόδιο της Δραπετσώνας παρά την χαλάρωση στο 2ο σετ που έφερε την ισοφάριση σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Όμως, στη συνέχεια η Ρεθυμνιώτικη ομάδα έφτιαξε το μπλοκ της και πήρε εύκολα τα δύο επόμενα σετ. Πλέον προετοιμάζεται για το επόμενο ντέρμπι με αντίπαλο τον δυνατό Κύζικο, εκτός έδρας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βλαχάκης, Κανακάκης.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-18, 26-28, 25-15, 25-15.

ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μανόλης Πρασανάκης): Σπανόπουλος, Κόκκινος, Μπονατάκης, Μονιάκης, Κοτσιλιάνος, Διαμαντάκης, Ζουπάνης, Ταταράκης, Συνολάκης, Λαδάκης -λ.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαλαματίνας, Δεληπρίμης, Περλεπές -λ, Στρατηγός, Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Μπουλγάρου, Βεστάδης.