![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2018/05/OPER_Psaroudakis_Kostis.jpg)
Την βαθύτατη θλίψη της εξέφρασε η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης για τον ξαφνικό χαμό του Κωστή Ψαρουδάκη, με συλλυπητήρια ανακοίνωση που εξέδωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της.
Αναλυτικά:
Η συλλυπητήρια ανακοίνωση της ΕΟΠΕ αναφέρει τα εξής:
«Ο Πρόεδρος Γιώργος Καραμπέτσος και το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ. εκφράζουν την βαθύτατη θλίψη τους για το χαμό του Κώστα Ψαρουδάκη.
O Πρώην αντιπρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. και πρόεδρος του ΟΠΕ Ρεθύμνου, ο Κώστας Ψαρουδάκης «έφυγε» από τη ζωή την Κυριακή 27 Μαΐου από ανεύρυσμα κοιλιακής αορτής.
Η κηδεία του Κώστα Ψαρουδάκη θα γίνει την Τρίτη 29/5, στις 14.30 στον Μητροπολιτικό Ναό Ρεθύμνου και θα ταφεί στο χωριό Αποδούλου στην περιοχή Αμαρίου.
Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του».