![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/10/Episkopi-Atromitos_Peiraia_Valavanopoulos_Nikos.jpg)
Παρελθόν από την Επισκοπή αποτελεί ο Νίκος Βαλαβανόπουλος, ο οποίος ζήτησε να αποχωρήσει από την ομάδα και η διοίκηση της ομάδας αποφάσισε την λύση της μεταξύ τους συνεργασίας.
Αναλυτικά:
«Ο ΑΟ Επισκοπής ανακοινώνει την αποχώρηση του ποδοσφαιριστή, Νίκου Βαλαβανόπουλου. Ο ποδοσφαιριστής ζήτησε αρχικά ακρόαση από τη διοίκηση του συλλόγου μας και λίγο μετά, έπειτα από αίτημα του εν λόγω παίκτη, αποφασίστηκε η λύση της μεταξύ μας συνεργασίας.
Καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία».