29 Φεβρουαρίου 2024

Τα αποτελέσματα στο Εργ. πρωτάθλημα Μπάσκετ

Με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής στην Α1 και 7ης στην Α2 συνεχίστηκε το Εργασιακό πρωτάθλημα Μπάσκετ «Γεώργιος Καρατζέτζος»

Α1 κατηγορία

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
ΟΙΩΝΟΣ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 58-72
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-14, 18-16, 15-14, 15-28.

ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Σταυρουλάκης Π. ,Καλαϊτζάκης Μ.): Καλαϊτζάκης Μ. 14 (4), Δημητριάδης Α. 8 (1), Δουζινας Γ. 10 (2), Γαλερός Σ. 3 (1), Δούβρος Ν. 2, Σταυρουλάκης Π., Φραγκιαδάκης Π. 3 (1), Σταυρουλάκης Α. 14(2), Βελονάκης Γ. 4, Σταυρουλάκης Ν.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Νύκταρης Κ., Κανλής Κ.): Κανλής Κ., Παρασύρης Κ., Βασιλάκης Ε. 19 (5), Δολιανίτης Δ. 15 (1), Κιαγιαδάκης Χ. 18, Μακριδάκης Μ. 2, Νύκταρης Κ. 18 (5).

 

ΣΠΗΛΙ BC – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 66-53
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ., Θεοδωράκης Ε.
Δεκάλεπτα: 17-13, 10-14, 21-19, 18-07.

ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π., Κατσαντώνης Ι.): Αντουράκης Μ. 9(2),  Παπαδάκης Χ., Παπαδογιαννάκης Γ. 27, Οικονομίδης Γ. 18 (3), Νταουντάκης Ε. 4, Βαλμάς Δ. 4, Πολιτάκης Ν. 4, Παπαδάκης Γ.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.): Γαλυφιανάκης Ι. 5 (1), Κοζώνης Ι., Ξυλούρης Α. 7 (1), Ματθαιουδάκης Λ. 4, Αυτιάς Ν. 9 (1), Μπονατάκης 16 (4), Συρμογλου Τ., Ανδριανάκης Ε., Παπαβασιλείου Π., Μαρταβατζης Α. 1, Ψαρουδάκης Σ. 9.

 

ΑΡΚΑΔΙ BC – NOBLE BC 69-65
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ., Θεοδωράκης Ε.
Δεκάλεπτα: 24-11, 17-13, 16-18, 12-23.

ΑΡΚΑΔΙ BC (Αλεξανδράκης Π.): Χριστοφορίδης Α. 6 (2), Λαγουδάκης Ν. 17 (3), Σεγρεδάκης Ν. 5 (1), Τζούμας Φ. 20 (2), Βαρανάκης Ε. 2, Βλασσης Κ. 2, Βουρβαχάκης Α. 15 (3), Αγγελάκης Ι. 2, Αλεξανδράκης Π., Θωμαδάκης Η. , Λιοδάκης Ν. , Παπαδογιάννης Ν.
NOBLE BC (Ξενιδης Γ., Χατζηδάκης M.): Χατζηδάκης M. 11 (1), Ξενιδης Γ. , Θερμιώτης Ι. 7, Φοβάκης Ι. 11 (3), Καλλέργης Ε., Καίσαρης Θ. 16 (1),  Χατζηδάκης Ν. 5 (1), Λαμπαρδάκης Ε. 9 (1), Παπαδάκης Γ. 6.

 

KOUMOI BC – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 59-54
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 18-23, 13-18, 18-08, 10-05

KOUMOI BC (Μίχας Κ.): Τσιχλής Ε., Κυδωνάκης Σ. 10, Μίχας Κ. 3 (1), Σαπουτζής Γ., Μαμαλάκης Σ. 9 (3), Λιονάκης Μ. 17 (1), Λεβάκης Μ. 5 (1), Καφεντζάκης Δ. 15 (4).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Ουρανός Ε., Μοσχάκης Κ. 4,  Ανεζάκης Ε. 20 (4), Δρουδάκης Γ. 2, Καταρτζης Κ. 2, Αραμπατζογλου Α. 4 (1), Συριανόγλου Γ. , Αλυγιζάκης Ε. 9 (1), Τσιμπισκάκης Ν., Σαγάνης 13 (1).

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 54-75
Διαιτητές: Ξυλάς, Καμπίτσης.
Δεκάλεπτα: 13-14, 16-20, 11-24, 14-17.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μπεμπής Σ.): Σταγκουράκης Δ. 14, Τρανταλίδης Χ. 2, Μπεμπής Σ. 10 (1), Χαιρέτης Γ. 9, Μιχαλάκης Γ., Λίτινας Δ. 14 (2),  Σερτεδάκης Μ. 10 (2).
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καλυβιανάκης Χ., Καπαρός Ε.) : Καπαρός Ε. 19 (3), Μακεδάκης  Β. 8,  Καλυβιανάκης Χ. 9 (1), Χρυσικός Δ. 20 (3),  Κιοσσές Ε. 4, Μεξης Π. 15, Νεονάκης Μ.

 

ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – KLADOS TOURS 41-103
Διαιτητές: Ξυλάς, Καμπίτσης.
Δεκάλεπτα: 21-27, 02-25, 09-19, 04-32.

ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Δαμανάκης Σ., Μαλλιαρός Γ.): Δαμανάκης Κ. 19 (2), Μαλλιαρός Γ. 4, Κιαγιάς Μ., Χιοκτουρης Γ. 9, Οικονομάκης Ι., Κώστας Χ. 5, Κυριακάκης Κ. 4.
KLADOS TOURS (Petway B., Jovanovic B.) : Petway B. 13 (3), Ορφανουδάκης Γ. 4, Καραδάκης Ν. 19, Γαβράς Σ. 3 (1), Καραβάνης Ν. 19, Κλάδος Π. 21 (1), Romanenko V. 26 (2).

 

Η Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS 12 6 540 319 221
2 ΣΠΗΛΙ BC 10 6 431 404 27
3 NOBLE BC 10 6 363 343 20
4 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 9 5 393 336 57
5 KOUMOI BC 9 5 331 319 12
6 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 9 6 355 380 -25
7 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 8 6 356 345 11
8 ARKADI B.C 8 5 335 345 -10
9 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 8 6 319 377 -58
10 ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 7 6 293 375 -82
11 ΟΙΩΝΟΣ 6 5 312 324 -12
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 6 6 314 475 -161

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

 

Α2 κατηγορία

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής
LETOILE PLAKIASGRECOTEL 30-66
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 04-11, 05-21, 11-18, 10-16.

L’ ETOILE PLAKIAS (Παπιομύτογλου Ζ., Παπαδάκης Ν.): Γαλλιός Γ., Παυλιδάκης Γ. 4, Παπιομύτογλου Ζ. , Παπαδάκης Ν. 1, Καθαράκης Β. 20 (2), Ζουρμπάκης Σ. 2, Μαυράκης Κ. 3.
GRECOTEL (Χριστουλάκης Γ.): Ρωμανιουδάκης Χ. 10 (2), Λύκος Ε. 6, Χριστουλάκης Γ. 20, Προκοπάκης Α. 6, Μαρίνος Ι. 17 (2), Αργυρίου Α. 7.

 

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΣΡ 42-37
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 16-08, 09-08, 07-08, 10-13.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ζερβουδάκης Π., Λεβεντάκης Χ.): Ξανθάκης 2, Κατσόγιαννος Θ. 2, Λεβεντάκης Χ., Ζερβουδάκης Π. 5, Τσιμπούρης 2, Τζιερτζης Σ. 2,  Αποστολίνας Δ. 4, Φραγκρέκος Ι. 2, Λιάκος Ν. 8, Καραμπατζάκης Ν. 13 (1), Ωττας.
ΔΣΡ (Μίχας Κ.): Δαφέρμος Ε., Γούδας Β. , Παπαδάκης Ι. , Σακελλαρίδης Δ. 2, Ζουμπουλάκης Ν. 21 (1), Ανδρονικίδης Α. , Ζαφειράκης Ν. 3, Χηνιάδης Φ. 4, Τατταράκης Μ 7 (1).

 

BARS BCMACRON 25-43
Διαιτητές: Καθαράκης, Λελεδακης
Δεκάλεπτα: 11-13, 04-13, 04-07, 06-10

BARS BC (Δούκας): Δοξαστάκης Ε. , Δούκας Ι. , Βασιλείου Ρ. , Χόμπης Ε. , Ματζουνέας Ε. , Σπαντιδάκης Μ. 4, Καλλιγιάννης Ε. 4, Δημάκης Δ. 13 (1), Πελτέκης Α. , Αντωνίου Α. 2, Ηλιάκης Ε. 2.
MACRON (Κανδυλάκης): Σφακιανάκης , Φωτάκης Σ. 10 (1), Γιακουμάκης Ι. 15, Καθαράκης Φ. , Μαρίνος Ι. 5 (1), Μουττάφης Γ. , Σαμονάκης Μ. , Ζαχαράκης Α. , Βαρούχας Μ. 2, Κανδυλάκης Ι. 8 (1), Τζανάκης Ι. 3 (1)

 

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΠΛΑΤΑΝΟΣ 61-53
Διαιτητές: Καθαράκης, Λελεδακης
Δεκάλεπτα: 11-08, 14-13, 21-18, 15-14

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ(Βροντάκης): Βροντάκης Γ. 3, Μπενάκης Γ. 18 (1), Παλαφούτης Ι. 6 (1), Ξήρας Μ. 12, Απανωμεριτάκης Χ. 2, Reher R. 4, Φουσταλιεράκης Ε. 4, Λιάκος Δ. 12 (2).
ΠΛΑΤΑΝΟΣ (Πετράκης): Χριστουλάκης Χ. 5 (1), Σηφογιωργάκης Σ. , Μπούτσιας 30 (4), Palucas K. 3, Παπαδάκης Ι. , Πατακός Ε. , Περδίκης Β. , Κλειδαράς Δ. 12 (4), Σαββοργινάκης Μ. , Παπαδάκης Α. 3

 

ΡΑΨΩΔΙΑ – AQUA BEACH 48-65
Διαιτητές: Λελεδάκης, Ξυδάκης
Δεκάλεπτα: 08-24, 12-12, 11-14, 17-15

ΡΑΨΩΔΙΑ (Αποστολάκης): Βαρδάκης Γ. 23 (1), Χόμπης Γ. , Σγουρός Δ. 1, Ξενάκης Ε. , Νιωτάκης Α. , Οικονομάκης Κ. , Καπετανάκης Ι. 8 (2), Αποστολάκης Ν. , Χειμωνάκης Ν. 3 (1), Παττακός Γ. 7, Ασβεστάς Κ. , Χατζηιωάννου Γ.
AQUA BEACH (Κατσουλάκης): Κυριακάκης Π. 18 (3), Τερζάκης Α. 19, Παυλιδάκης Μ. 10, Βελονάκης Ε. , Σειραγάκης Μ. 12, Κανακάκης Η. , Κοϊνάκης Ν. 2, Βελονάκης Γ. 4

 

THINK VILLA – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 30-34
Διαιτητές: Θεοδωράκης , Ξυδάκης
Δεκάλεπτα: 02-10, 05-06, 11-14, 12-04

THINK VILLA (Λαμπόβας): Πολιουδάκης Σ. 1, Παπαδάκης Μ. 6 (2), Πηγουνάκης Φ. 12 (1), Καλογεράκης Ι. 7, Παραδεισιανός Σ. 3, Κόκκινος Δ. , Μελαδάκης Ι. 2, Κουδουναράκης Λ.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Λίτινας): Καλογεράκης Γ. , Νικολάου Γ. , Χουστουλάκης Ε. 2, Λαζαράκης Η. 3, Συμεωνίδης Κ., Δασκαλάκης Μ. 4, Μουλίτσας Δ. 10 (2), Παπαδόπουλος Χ. , Μαθιουδάκης Σ. 4 (1), Σπίτας Β. 11

 

ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ – Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 44-49 παρ. (39-39 καν.)
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 08-09, 11-07, 12-08, 06-13, 05-10 παρ.

ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ (Βαρανάκης Ε.): Χαλκιάς Λ. 13, Μιχελής Π. 9 (1), Γρηγοράκης Φ. , Ριτζάκης Α. 3 (1), Χόμπης Β. 9, Οικονομάκης Α. , Τσαμαντάκης Γ. 1, Βασιλόπουλος Π. 9, Γιαννούλης Σ.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ (Μάνεσης Π., Κομποδιέτας Κ.): Αδράμης Ν. 2, Ανδρεαδάκης Σ. 8, Καραμήτρος Κ. 10 (2), Κομποδιέτας Κ., Σταυρουλιδάκης Γ. 2, Κολοκάθης Π. 3, Καριώτης Σ. 8,  Μάνεσης Π. 9 (3), 1, Τσαλμπούρης Γ. 7.

Η Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 AQUA Beach 14 7 452 338 114
2 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 12 7 395 352 43
3 ΠΛΑΤΑΝΟΣ 11 6 417 286 131
4 GRECOTEL 11 6 324 222 102
5 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10 6 261 263 -2
6 MACRON 10 7 331 347 -16
7 ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ 10 7 332 358 -26
8 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 9 6 270 285 -15
9 THINK VILLA 8 5 209 210 -1
10 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 8 6 345 369 -24
11 ΡΑΨΩΔΙΑ 7 6 280 335 -55
12 BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 7 6 208 309 -101
13 ΔΙΚΗΓΟΡOI 6 5 223 274 -51
14 L’ETOILE PLAKIAS 6 6 210 309 -99

 

 

 

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *