29 Φεβρουαρίου 2024

Τα αποτελέσματα της Α1 και Α2 του Εργ. Μπάσκετ

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

ΟΙΩΝΟΣ KLADOS TOURS 50-91
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 09-21, 14-19, 13-28, 14-23.
ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Δουζινας Γ., Δημητριάδης Α.):
Καλαϊτζάκης Μ., Δημητριάδης Α., Δουζινας Γ. 8 (2), Μπολιεράκης Ι. 12 (2), Γαλερός Σ. 3 (1), Δούβρος Ν., Σταυρουλάκης Π., Φραγκιαδάκης Π., Σταυρουλάκης Α. 12 (2), Βελονάκης Γ. 4, Σταυρουλάκης Ν. 9 (3)
KLADOS TOURS (Jovanovic B., Καραβάνης Ν.): Petway B. 26 (4), Jovanovic B. 5 (1), Ορφανουδάκης Γ. 14, Καραδάκης Ν. 4, Καραβάνης Ν. 6 (2), Κλάδος Π. 18, Romanenko V. 2, Robinson J. 16.

 

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – NOBLE BC 73-57
Διαιτητές: Ξυλάς Δ., Μπουζουνιεράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 09-11, 26-13, 19-18, 19-15.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κανλής Κ.):  Παρασύρης Κ., Βασιλάκης Ε. 22 (2), Δολιανίτης Δ. 11, Κιαγιαδάκης Χ. 15, Μακριδάκης Μ., Νύκταρης Κ. 5 (1), Χριστινάκης Β. 20(5), Κιουρτσιδάκης Ν.
NOBLE BC (Πλεμμένος Θ.): Χατζηδάκης M. 6, Ξενιδης Γ. , Φοβάκης Ι. 11 (1), Καίσαρης Θ. 12 (1),  Χατζηδάκης Ν. 15 (2), Λαμπαρδάκης Ε. 5 (1), Παπαδάκης Γ. 6, Μπονατάκης Γ., Μπιρλιράκης Ε. 2.

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 44-91
Διαιτητές: Ξυλάς Δ., Μπουζουνιεράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 15-22, 10-09, 11-27, 08-23.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Γεωργαντάς Χ.): Σταγκουράκης Δ. 2, Τρανταλίδης Χ., Μιχαλάκης Γ. 6 (2), Λίτινας Δ. 19 (5),  Σερτεδάκης Μ. 3 (1), Οικονομάκης Λ. 11 (1), Χαιρέτης Γ., Χαιρέτης Ι.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 8,  Ανεζάκης Ε. 25 (7), Δρουδάκης Γ. 6, Καταρτζης Κ., Αραμπατζογλου Α., Συριανόγλου Γ. 17 (5), Αλυγιζάκης Ε. 12, Σαγάνης 18 (1), Γιαννούλης Δ. 5 (1).

 

ΑΡΚΑΔΙ BC – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 64-70
Δεκάλεπτα: 13-18, 16-26, 19-10, 16-17
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ. – Θεοδωράκης Ε.
ΑΡΚΑΔΙ (Αλεξανδράκης Π.): Χριστοφορίδης Α. 4, Λαγουδάκης Ν. 10, Σεγρεδάκης Ν. 8 (1), Βαρανάκης Ε. 6, Βουρβαχάκης Α. 25 (5), Αγγελάκης Ι. 4, Λιοδάκης Ν. 7.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς Ν. , Βλάσσης Κ.): Γαλυφιανάκης Ι., Μαρταβατζής Α. 4, Γαλυμιτάκης Μ. 5 (1), Ξυλούρης Θ. 7 (1), Ματθαιουδάκης Λ. 12 (2), Αυτιάς Ν. 15, Λιγνός Ζ., Αντωνίου Ε., Μακράκης Ν. 2, Παπαβασιλείου Π., Μποτονάκης Σ. 9, Ψαρουδάκης Σ. 17 (3).

 

ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 51-57
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ., Θεοδωράκης Ε.
Δεκάλεπτα: 14-12, 11-18, 12-15, 14-12.
ΕΛΑΣ/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Δαμανάκης Σ., Μαλλιαρός Γ.):
Δαμανάκης Κ. 16 (4), Μαλλιαρός Γ. 8, Κιαγιάς Μ. 2, Χιοκτουρης Γ. 10, Οικονομάκης Ι., Κώστας Χ. 5, Σπυράκης Γ. 10 (2), Κοντουδάκης Ε., Βελονάκης Η., Χρήστου Κ. 3, Κυριακάκης 2.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καλυβιανάκης Χ., Καπαρός Ε.) :
Καπαρός Ε. 13 (2), Καλυβιανάκης Χ. 2, Χρυσικός Δ. 14,  Κιοσσές Ε. 2, Μεξης Π. 4, Τσίμας Δ. 22, Σειραγάκης Β., Καζακης Γ.

 

ΣΠΗΛΙ BCKOUMOI BC 64-58
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 06-12, 22-16, 20-14, 16-16.
ΣΠΗΛΙ
BC (Παπαδογιαννακης Π., Κατσαντώνης Ι.): Αντουράκης Μ. 9 (1),  Παπαδάκης Χ., Παπαδογιαννάκης Γ. 16 (3), Οικονομίδης Γ. 15 (2), Νταουντάκης Ε., Πολιτάκης Ν. 10 (1), Συντιχάκης Μ., Κατσαντώνης Γ. 2., Βαλμάς Δ. 8 (2), Ζουμπεράκης Κ.
KOUMOI BC (Μίχας Κ.): Τσιχλής Ε. 2, Κυδωνάκης Σ. 16 (2), Μίχας Κ., Σαπουτζής Γ., Μαμαλάκης Σ. 2, Λιονάκης Μ. 24, Λεβάκης Μ. 6 (2), Καφεντζάκης-Ορφανός Δ. 8 (2).

Βαθμολογία στην Α1

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS 16 8 697 412 285
2 ΣΠΗΛΙ BC 14 8 561 503 58
3 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 13 7 519 436 83
4 NOBLE BC 13 8 471 457 14
5 KOUMOI BC 12 7 488 431 57
6 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 12 8 495 474 21
7 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 12 8 453 497 -44
8 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 11 8 453 474 -21
9 ARKADI B.C 10 7 442 481 -39
10 ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 9 8 409 501 -92
11 ΟΙΩΝΟΣ 8 7 403 466 -63
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 8 8 406 665       -259

 

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Α2 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

LETOILE PLAKIASAQUA BEACH 43-56
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Μάλαμας Μ.,Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 15-14, 10-18, 13-10, 05-14.
LETOILE PLAKIAS (Παπαδάκης Ν. , Καθαράκης Β..): Γαλλιός Γ., Παπιομύτογλου Ζ. , Παπαδάκης Ν. , Καθαράκης Β. 27 (5), Ζουρμπάκης Σ. , Νικητάκης Β. 16 (2).
AQUA BEACH (Κατσουλάκης Γ.): Κυριακάκης Π. 7 (1), Τσαζάκης Γ. 5 (1), Τερζάκης Α. 26 (2), Παυλιδάκης Μ. 1, Βελονάκης Ε. , Σειραγάκης Μ. 17 (2), Κανακάκης Η. , Κοϊνάκης Ν. , Βελονάκης Γ.

 

BARS BC – Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 39-44
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 09-10, 12-06, 08-20, 10-08
BARS BC (Περπιράκης Ι., Δούκας Ι.): Δοξαστάκης Ε. , Δούκας Ι. ,  Ματζουνέας Ε. 4, Σπαντιδάκης Μ. 10 (1), Καλλιγιάννης Ε. 5, Δημάκης Δ. 16, Πελτέκης Α. , Αντωνίου Α. 4, Βασιλείου Ρ.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ (Μάνεσης Π., Καρυώτης Σ.): Αδράμης Ν., Ανδρεαδάκης Σ. 4, Καραμήτρος Κ. 6, Σταυρουλιδάκης Γ. 2, Κολοκάθης Π. 4, Καριώτης Σ. 14,  Μάνεσης Π. 8 (2), Τσαλμπούρης Γ. 4, Κολκας Α. 2, Σφακιανάκης Ν.

 

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΔΣΡ 73-58
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 16-06, 28-12, 17-18, 12-22.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ(Παπαδοσηφάκης Ι.):
Παπαδοσηφάκης Ι. 8 (1), Βροντάκης Γ. 8 (2), Απανωμεριτάκης Χ.,  Φουσταλιεράκης Ε. 15 (3), Λιάκος Δ. 31 (9), Reher B 11 (1).
ΔΣΡ (Μίχας Κ., Ανδρονικίδης Α.):
Προκοπάκης Μ. 12 (2), Ζουμπουλάκης Ν. 23  (4), Ταταράκης Μ., Σακελλαρίδης Δ. 8, Ανδρονικίδης Α. 6, Χηνιάδης Φ. 9 (1).

 

ΡΑΨΩΔΙΑ – MACRON SPORTS 41-48
Διαιτητές: Μάλαμας Μ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 19-16, 02-10, 13-11, 07-11
ΡΑΨΩΔΙΑ (Αποστολάκης Ν.):
Παττακός Γ. 16, Χόμπης Γ. 7, Σγουρός Δ. 4,  Οικονομάκης Κ. 9 (1), Καπετανάκης Ι., Αποστολάκης Ν. , Σταυριαννουδακης Σ., Χειμωνάκης Ν., Ξενάκης Ε. 5, Ρούλιος Κ., Βαρδάκης Γ., Βαμβακας Π.
MACRON (Κανδυλάκης Ι.): Σφακιανάκης Ε. 2, Φωτάκης Σ. 16 (1), Γιακουμάκης Ι. 5, Γιακουμάκης Ε. 1, Καθαράκης Φ. 1, Μαρίνος Ι. 3 (1), Μουττάφης Γ. , Σαμωνάκης Μ. 2, Βαρούχας Μ. 13, Κανδυλάκης Ι. 5 (1).

 

THINK VILLA – ΠΛΑΤΑΝΟΣ 31-79
Διαιτητές: Καθαράκης, Φρουρής.
Δεκάλεπτα: 05-25, 14-14, 07-19, 05-21.
THINK VILLA (Κουδουναράκης Λ.): Πολιουδάκης Σ. 7 (1), Παπαδάκης Μ. 3 (1), Πηγουνάκης Φ., Καλογεράκης Ι. 4, Κόκκινος Δ. 10, Μελαδάκης Ι. 7 (1), Κουδουναράκης Λ.
ΠΛΑΤΑΝΟΣ (Πετράκης Ι.): Χριστουλάκης Χ. 19 (5), Μπούτσιας 22(1), Palucas K. 19 (1), Παπαδάκης Ι. 5 (1), Πατακός Ε. 4, Περδίκης Β., Ανταλης Α., Κλειδαράς Δ. 5 (1), Παπαδάκης Α. 4, Σηφογιωργάκης Σ. 4, Σαββοργιανάκης Μ.

 

ΕΠΙΠΛΑ ΜΙΧΕΛΗΣ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 52-58
Διαιτητές: Καθαράκης, Φρουρής.
Δεκάλεπτα: 13-10, 16-04, 13-11, 7-24.
ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ (Ριτζάκης Α.):
Χαλκιάς Λ. 10, Μιχελής Π. 6 (1), Γρηγοράκης Φ., Ριτζάκης Α. 2, Χόμπης Β. 4, Οικονομάκης Α. 2, Τσαμαντάκης Γ., Πιτσινός Α. 27 (4), Γιαννούλης Σ.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Λεβεντάκης Χ.):
Ξανθάκης 5, Λεβεντάκης Χ., Τσιμπούρης Κ. , Τζιερτζης Σ. 2,  Αποστολίνας Δ. 5, Φραγκρέκος Ι., Λιάκος Ν. 16, Καραμπατζάκης Ν. 23 (3), Ξενιτόπουλος Σ. 2, Διαμαντής Π. 5.


GRECOTEL
– ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0-20 α.α.

 

Βαθμολογία στην Α2

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 AQUA Beach 16 8 472 338 134
2 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 14 8 467 411 56
3 ΠΛΑΤΑΝΟΣ 13 7 500 338 162
4 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12 7 318 309 9
5 ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ 12 8 352 358 -6
6 GRECOTEL 11 7 324 242 82
7 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 11 7 330 327 3
8 MACRON 11 8 390 419 -29
9 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 9 7 387 429 -42
10 BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 7 268 347 -79
11 THINK VILLA 8 6 209 230 -21
12 ΡΑΨΩΔΙΑ 8 7 332 418 -86
13 ΔΙΚΗΓΟΡOI 7 6 261 334 -73
14 L’ETOILE PLAKIAS 7 7 256 366 -110

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *