2 Φεβρουαρίου 2023

Τα αποτελέσματα της Α1 (8ης) και Α2 (9ης) του Εργ. Μπάσκετ

Αμετάβλητη έμεινε η κατάσταση στην Α1 κατηγορία, με τα φαβορί να επικρατούν των αντιπάλων τους και την ΕΛ.ΑΣ. να είναι στην κορυφή για μια ακόμα αγωνιστική. Κάτι αντίστοιχο έγινε και στον Α’ όμιλο της Α2, με τους Γιατρούς να διατηρούν το +2 και να βρίσκονται στην πρώτη θέση. Στον Β’ όμιλο της Α2, οι Κούμοι κέρδισαν στο ντέρμπι τον Platano Tours μετά από δυο παρατάσεις και πλέον συγκατοικούν στην πρώτη θέση του ομίλου.

Α1 κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 63-40
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 25-10, 39-17, 52-28, 63-40.
ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ (Μαθιουλάκης): Σταυρουλάκης Ν. 7 (1), Γκάτζιας 10, Σταυρουλάκης Χρ. 11 (3), Μαραγκουδάκης 2, Τσίχλης 17 (2), Χαρκιανάκης 4, Ζουμπεράκης 12.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης, Σταγκουράκης 6, Βασιλάκης 2 , Οικονομάκης 3 (1), Ρούλιος 22, Μακριδάκης , Μπερνιδάκης 4, Κουλουριώτης, Σαλβαράκης 3 (1).

HAAGEN DAZS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 80-52
Διαιτητές: Κώτσου, Χριστινάκης.|
Δεκάλεπτα: 14-17, 29-27, 54-39, 80-52.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Θερμιώτης 9, Κούμουλος 15 (2), Πλεμμένος 8 (2) , Καλαιτζάκης 14 (2) , Βασιλείου 6 , Κυρμιζάκης , Πουλ 12, Γκογκίτσας 9 (3) , Κουγιουμτζάκης 4 (1) , Πηγουνάκης 3(1).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μανέτας 4, Γεωργιόπουλος 2, Σεγρεδάκης 3 (1), Δούκας, Κονιτόπουλος 5, Πελιβανίδης 8, Βλάχος , Οικονόμου 2, Καρακεσίσογλου 2, Αναγνωστόπουλος, Κόης 6, Στάμος 20 (1).

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – XPRESS COPY 41-34
Διαιτητές: Κώτσου, Χριστινάκης.
Δεκάλεπτα: 7-7, 18-17, 23-28, 41-34.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης, Γαβράς, Μαθηνός 2, Μάνεσης, Τρανταλίδης, Μιχαλάκης 10, Ροδινός 12, Χαιρέτης, Τζενεβράκης 17 (2).
XPRESS COPY (Χατζηδάκης): Φιτσανάκης 2, Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 12, Γιακουμπής 5, Ηλιάκης, Τσουλάκης 2, Ζήσιμος, Σπίτας 8, Πιοτογιαννάκης, Τζανάκης 5 (1).

ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 60-69

Διαιτητές: Καθαράκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 11-27, 25-43, 36-57, 60-69
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Μοσχάκης, Τριπολιτάκης 10, Θεοδοσόπουλος 4, Βασιλάκης 22 (4), Μαραβελάκης, Πολιτάκης 13 (1), Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 11, Συριανόγλου.
ΕΚΠ./ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Μ. Σαββοργινάκης): Μ. Σαββοργινάκης 3 (1), Καίσαρης 5 (1), Μίχας 19 (3), Πετρακάκης, Μαθιουδάκης, Παπαδάκης 21 (4), Β. Σαββοργινάκης 8 (1), Κατσανεβάκης 5, Ιερωνυμάκης 8.

Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΕΛ.ΑΣ 56-74
Διαιτητές: Καθαράκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 13-23, 25-37, 40-58, 56-74
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Θεοδοσουλάκης): Βιολάκης 2, Κανακάκης 4, Παπαδάκης Χαρ. 3, Καλογεράκης 9, Σταυρουλάκης 10 (1), Παπαδογιαννάκης, Οικονομίδης 28 (4), Θεοδοσουλάκης.
ΕΛ.ΑΣ. (Γαλητσιάνου): Ρακιντζής 5 (1), Δαμανάκης 3 (1), Καραβάνης 14, Λαμπαρδάκης 3 (1), Μαμαλάκης 14, Κωνσταντινίδης, Δημουλάς 5, Κανλής 30.

Βαθμολογία Α1 Κατηγορίας
1 ΕΛ.ΑΣ 16 (535 – 331 )
2 ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 15 (613 – 424)
3 HAAGEN DAZS 15 (592 – 404)
4 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 12 (470 – 466 )
5 Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 12 (470 – 508)
6 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 12 (445 – 494)
7 ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ 11 (452 – 501)
8 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 10 (437 – 483)
9 XPRESS COPY 9 (369 – 431)
10 PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 8 (316 – 657)
Α2 κατηγορία – Α’ όμιλος
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

S/M 7 DAYS – ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 54-38
Διαιτητές: Θεοδωρακης, Μαρκουλακης.
Δεκάλεπτα: 17-8, 31-17, 45-24, 54-38.
S/M 7 DAYS (Καθαράκης): Καζάνης 7, Παλαφούτης Ι. 4, Παναγιωτόπουλος 4, Παυλιδάκης 8, Παλαφούτης 22 (1), Παπαδόπουλος 9 (1)
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Λάππα 10, Ρόμπου, Μπαρκάτσα, Ξανθέα Θ. 2, Κουμπούλη 2, Δοξάκη, Καραταράκη 3 (1), Τρούλη 2, Ξανθέα Ι 3 (1), Κάζα 2, Κεραμισάνου 6, Κίτσιου 8.

Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – COSTA-COSTA 50-57
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Πελίκα.
Δεκάλεπτα: 9-9, 30-21, 40-43, 50-57.
Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Καραγιάννης 21, Μπουλούμπασης 5, Καλοκύρης, Καρυπίδης, Πολυδορόπουλος 8 (1), Ξανθόπουλος, Παπαδομιχελάκης 4, Γαλητσιάνου 12 (1), Φραγκιουδάκης, Κουκουμπεδάκης.
COSTA COSTA (Mακρυδάκης): Χριστουλάκης 38 (4), ΣΙβαρόπουλος 4, Τεριζογλου, Βασιλάκης, Λαμπρίδης 1, Σταυρουλάκης 2, Γιοβάοβιτς 4, Κλάδος 8.

VOYAGER – ΓΙΑΤΡΟΙ 46-59

Διαιτητές: Μαρινάκης, Φλουρής
Δεκάλεπτα: 6-11, 24-23, 34-41, 46-59
VOYAGER (Μυλωνάς): Σταυρουλιδάκης 4, Ντοντ, Ανδρεαδάκης 11, Ανδρονικίδης 8, Λάζαρης 23, Μυλωνάς.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Βασιλάκης, Φουστελιεράκης 6, Σταυρουλάκης 6, Καταρτζής 4, Γούδας 19, Σιβαρόπουλος, Ζαφείρης, Παρασχάκης 11, Ζαχαράκης 13.

ΡΑΨΩΔΙΑ – ΣΥ.ΦΑ.Ρ. 40-46
Διαιτητές: Μαρινάκης, Φλουρής
Δεκάλεπτα: 6-19, 18-29, 30-34, 40-46
ΡΑΨΩΔΙΑ (Xόμπης Γ.): Χόμπης Γ. 8, Βαμβακάς, Γρηγοράκης 10, Βερυκάκης 6, Σταυρουλάκης Β., Πατεράκη 15 (2).
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. (Παπαδάκης Θ.): Κουκουβάγιας 7, Κούνουπας 2, Ζερβουδάκης 20, Λαμπόβας 6 (2), Μπουζουνιεράκης 1, Καβρουλάκης 10.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΑΘΙΒΟΛΕΣ 20-0 α.α.

Βαθμολογία Α2 Κατηγορίας – Α’ Ομίλου
1 ΓΙΑΤΡΟΙ 18 (471 – 335)
2 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 16 (441 – 300)
3 S/M 7 DAYS 16 527 398
4 COSTA-COSTA 15 (443 – 349)
5 Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15 (462- 320)
6 ΣΥ.ΦΑ.Ρ. 13 (405 – 427)
7 ΡΑΨΩΔΙΑ 11 (329  -486)
8 VOYAGER 10 (314 – 488)
9 ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ 9 (300 – 539)
10 ΑΘΙΒΟΛΕΣ ** 8 (316 – 345)


Α2 κατηγορία – Β’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

GARDEN ART – ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ 27-58
Διαιτητές: Καθαράκης, Πελίκα.
Δεκάλεπτα: 2-20, 10-30, 20-40, 27-58.
GARDEN ART (Φραγκιαδάκης): Φουντουλάκης 2, Μαράκης 6, Βουτσαδάκης 2, Φραγκιαδάκης Μιχ. 5, Βαρούχας 5 (1), Γαλλιός, Πατάτας 4, Φραγκιαδάκης Μ. 3.
ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ (Θεοδοσόπουλος): Καπαρός 4, Ρωμανιουδάκης 10, Κονταξάκης Μ. 4, Θεοδοσόπουλος 1, Περαντωνάκης 8, Τσιμπισκάκης 9, Κεραμιανάκης 2, Κονταξάκης Ν. 8 (1), Σαμψών 10, Μπαμιάκης Α. 2.

ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – PLATANOS TOURS 54-53 (β΄παρ.)
(43-43 κ.α., 47-47 α’ παρ.)
Διαιτητές: Καμπίτσης, Αρτεμάκη
Δεκάλεπτα: 13-12, 20-21, 29-34, 43-43 καν.αγώνας, 47-47 α’ παρ., 54-53 β’ παρ.)
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλάκης): Γκόγκος, Παπάς 3 (1), Κυριακάκης 8 (2), Θανάσης 7 (1), Μαμαλάκης Σ. 12, Ουρανός, Γεωργακάκης 11 (1), Κλωνάρης, Ψωμάς 4, Μαμαλάκης Α., Παρθενιώτης 9.
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Βροντάκης, Αγγελάκης 16, Γιάκας 4, Βουγιουκαλάκης Β. 4, Βουγιουκαλάκης Μ., Γεωργίου 13 (1), Σανδαλάκης 1, Σκούφογλου 2, Φωτάκης 13, Πετράκης.

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 0-20 α.α.
ΡΕΠΟ: ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ

Βαθμολογία Α2 Κατηγορία Β’ Ομίλου
1 ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ # 14 (400 – 241)
2 PLATANOS TOURS 14 (442 – 317)
3 ΤΥΠΟΕΚΔ.ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ# 13 (331 – 274)
4 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 13 (365 – 382)
5 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12 (341 – 357)
6 ΟΙΩΝΟΣ ΡΑΚΑΔΙΚΟ # 10 (311 – 305)
7 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 10 (256 – 330)
8 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ* 8 (361 – 429)
9 GARDEN ART # 7 (230 – 402)

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *