23 Φεβρουαρίου 2024

Τα αποτελέσματα του διασυλλογικού πρωταθλήματος Παίδων-Κορασίδων

Διεξήχθησαν στο Παγκρήτιο Στάδιο (και στο Στάδιο Ελευθερίας η σφυροβολία) τα αγωνίσματα για το διασυλλογικό πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.
Καλύτερες επιδόσεις για τους Ρεθυμνιώτες Αθλητές και αθλήτριες, η 1ες θέσεις στα 400μ της Μπικέσκου Χρ. με 60.45, στα 1500μ  της Χανιωτάκη Μαρ. με 5.14.10 και στα 100μ εμπόδια της Συνολάκη Ζαφ. Με 14.14. ενώ την 1η θέση κατέλαβαν στα στα 4Χ100μ οι Παίδες του Αρκαδίου με 47.67. Στην βαθμολογία των Κορασίδων ο ΟΚΑ Αρκάδι κατέλαβε την 3η θέση αν στους Παίδες 8η θέση.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των παίδων:
100μ Παίδων (-1.10):
Α.Μποτωνάκης (Κύδων) 11.34, Α.Σαατσάκης (ΟΦΗ) 11.35, Γ.Καλογερής (Κύδων) 11.84

200μ Παίδων (-1.00):
Α.Μποτωνάκης (Κύδων) 22.94, Ι,Κανδηλιεράκης (ΟΦΗ) 23.38, Γ.Καλογερής 23.95

400μΠαίδων:
Ποταμιανάκης Ι.(ΓΕΗ) 51.97, Κανδηλιεράκης Ι.(ΟΦΗ) 52.19, Γκ.Πόπα (ΑΟ Κισσάμου) 52.87

800μ Παίδων:
Χ.Ξενιδάκης (Σητειακός) 2.01.90, Γκ.Πόπα (ΑΟ Κισσάμου) 2.02.66, Τζιράκης Στ.(ΓΕΗ) 2.08.40

1500μ Παίδων:
Χ.Ξενιδάκης (Σητειακός) 4.20.97, Τζιράκης Αδ.(ΓΕΗ) 4.23.55, Λεβεντάκης Ι.(Κύδων) 4.37.96

3000μ Παίδων:
Ρ.Σινκολά (ΑΟΛ) 10.35.06, Π. Παραγιουδάκης (Αρκάδι) 10.35.13

110μ εμπόδια Παίδων (-0.90):
Π.Κουκουρογιαννάκης (ΑΟΛ) 15.62, Μαθιουδάκης Μ.(ΟΦΗ) 16.04

400μ εμπόδια Παίδων:
Ε.Καρκανιάς (Λιβυκός) 1.09.56, Αϊβακλής Ε.(Λιβυκος) 1.14.12

Ύψος:
Τζολάκης Κ.(Βενιζέλος) 1.55

Επί κοντώ Παίδων:
Τζαμαντάκης Ι.(Βενιζέλος) 2.70

Μήκος Παίδων:
Σκουλούδης Ι.(Βενιζέλος) 6.44, Λ.Πατακός (ΟΦΗ) 6.41, Χ.Γαβριλάκης (ΑΟΛ) 5.84

Τριπλούν Παίδων:
Πατακός Λ.(ΟΦΗ) 13.15, Σκουλούδης Ι.(Βενιζέλος) 12.82, Μεράι Μ.(ΑΟΛ) 11.61

Σφαίρα Παίδων (5κιλ):
Πολίτης Γ.(ΓΕΗ) 14.04, Κτενιαδάκης Ε.(Κύδων) 13.30, Παπαματθαιάκης Ε.(Λιβυκός) 12.13

Δισκος Παίδων (1.5κιλ):
Α.Φθενάκης (Βενιζέλος) 47.97, Μπιτσάκης Ν.(Κύδων) 43.14, Δημάδης Στ.(Βενιζέλος) 43.13

Σφυρα Παίδων (5κιλ):
Φραντζεσκάκης Χρ.΄(Βενιζέλος) 65.10, Μαρκάκης Αχ,(Βενιζέλος) 59.98, Μιχψελιουδάκης Ν.(Βενιζέλος) 44.53

Ακόντιο Παίδων (700γρ):
Ε.Γαλανάκης (Κύδων) 53.83, Πιτσιτάκης Ι.(Βενιζέλος) 47.80, Καλογεράκης Γ.(ΟΦΗ) 45.52

4Χ100μ Παίδων:
Αρκάδι 47.67, Βενιζέλος 47.79, ΑΟ Κισσάμου 49.93

4Χ400μ Παίδων:
ΑΟΛ 3.36.56, ΓΕΗ 3.44.25, Συλ.Μαραθωνοδρόμων 3.55.36

Βαθμολογία Παίδων
Βενιζέλος 122
Κύδων 103
ΟΦΗ 66
ΑΟΛ 48
ΓΕΗ 46
ΑΟ Κισσάμου 35
Σητειακός 22
ΟΚΑ Αρκάδι 13
ΣΜΚ 13
Λιβυκός 5

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των Κορασίδων
100m Κορασίδων (-0.40):
Λιναζράκη Ε.(Βενιζέλος) 12.57, Γιαννουλάτου Ν.(Αρκάδι) 12.99, Μακράκη Μ.(ΟΦΗ) 13.10

200μ Κορασίδων:
Λιναράκη Ε.(Βενιζέλος) 25.85, Τζόνσον Νορ.(Βενιζέλος) 26.21, Χανιωτάκη Γ.(ΟΦΗ) 26.66

400μ Κορασίδων:
Μπικέσκου Χρ.(Αρκάδι) 60.45, Τσουρουπάκη Ειρ.(ΑΟ Κισσάμου) 64.11, Νταγκουνάκη Ευαγ.(ΑΟ Κισσάμου) 65.54

800μ Κορασίδων:
Τζαγκαράκη Γ.(ΑΟΛ) 2.34.64, Κότσι Ντορ.(ΟΦΗ) 2.35.67, Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ε.(Κύδων) 2.37.01

1500μ Κορασίδων:
Χανιωτάκη Μαρ.(Αρκάδι) 5.14.10, Αλι φιεράκη Στ.(Κύδων) 5.57.66, Στεναζ Κλ.(ΑΟ Κισάμου) 5.58.08

3000μ Κορασίδων:
Μαλιωτάκη Αθ.(ΑΟΛ) 11.48.15, Νικολακάκη Κ.(ΑΟ Κισσάμου) 12.26.63, Μαριδάκη Γ.(Λιβυκός) 12.55.06

100μ εμπόδια Κορασίδων (-1.40):
Συνολάκη Ζαφ.(Αρκάδι) 14.14, Λοπινέ Μπ.(ΟΦΗ) 15.87, Χαραλαμπάκη Ραφ.(Λιβυκός) 16.60

400μ εμπόδια Κορασίδων:
Λοπινέ Μπεατ.(ΟΦΗ) 67.71, Παπαδοπούλου Ι.(Αρκάδι) 73.13, Δολαψάκη Κων.(ΓΕΗ) 82.13

2000μ ΦΕ Κορασίδων:
Μαλιωτάκη Αθ.(ΑΟΛ) 8.05.21

Ύψος Κορασίδων:
Κουναλάκη Ελ.(ΓΑΣ Μαλίων) 1.53, Παπαδάκη Ολ.(ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Κασσωτάκη Μυρ.(Βενιζέλος) 1.50

Επί κοντώ Κορασίδων:
Κασωτάκη Μυρ.(Βενιζέλος) 3.60, Σταμπολάκη Εβ.(Βενιζέλος) 2.90, Κοτζαμιχάλη Σ.(Βενιζέλος) 2.80

Μήκος Κορασίδων:
Μπαλαμούτη Ζ.(ΟΦΗ) 5.79, Θανοπουλου Νικ.(ΣΜΚ) 5.15, Πιτροπάκη Σοφ.(Λιβυκός) 4.88

Τριπλούν Κορασίδων:
Μπαλαμούτη Ζ.(ΟΦΗ) 11.43

Σφαιροβολία Κορασίδων:
Ξεζωνάκη Αικ.(ΟΦΗ) 13.23, Μυλωνάκη Αθ.(Βενιζέλος) 11.13, Φραγκάκη Ειρ.(Κύδων) 10.93

Δίσκος Κορασίδων:
Ξεζωνάκη Αικ.(ΟΦΗ) 39.11, Μαυρεδάκη Μ.(Βενιζέλος) 35.62, Φραγκάκη Ειρ.(Κύδων) 33.88

Σφυροβολία Κορασίδων (3κιλ):
Αγγελάκη Α.(Βενιζέλος) 48.78, Τρουλάκη Μαρ.(Βενιζέλος) 43.18, Δημάδη Δ.(Βενιζέλος) 41.59

Ακόντιο Κορασίδων (500γρ):
Αλιμάνι Κατ.(ΑΟΛ) 34.86, Συνολάκη Ζαφ.(Αρκάδι) 34.18, Δοργιάκη Μ.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 33.17

4Χ100μ Κορασίδων:
Βενιζέλος 51.51, Αρκάδι 51.82, ΟΦΗ 52.07

4Χ400μ Κορασίδων:
Αρκάδι 4.18.89

Βαθμολογία Κορασίδων
Βενιζέλος 191
ΟΦΗ 108
Αρκάδι 84
Κύδων 40
ΑΟΛ 28
ΓΑΣ Μαλίων 26
Λιβυκός 19
ΓΕΗ 16
ΑΟ Κισάμου 11
ΣΜΚ 9
ΓΑΣ Ιεράπετρας 2

Εκτός Βαθμολογίας 600μ ΚΠΒ:
Ραφαηλάκη Νικολ(ΑΟΛ) 1.46.32, Μπιτσάκη Νικ.(Βενιζέλος) 1.46.74, Σταγογιάννη Μ.(Αρκάδι) 1.48.25

600μ ΠΠΒ:
Ζερβάκης Θ.(ΑΟΛ) 1.46.23, Μακρής Σ.(Κύδων) 1.58.91

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *