27 Νοεμβρίου 2022

Τα αποτελέσματα του Εργ. Μπάσκετ στα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου

Με την 9η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία συνεχίστηκε για ένα ακόμα Σαββατοκύριακο το Εργασιακό πρωτάθλημα Μπάσκετ. Κερδισμένοι της αγωνιστικής οι Κούμοι και το Σπήλι που επικράτησαν του Photo Έκφραση και του Klados Tours αντίστοιχα.

Στον Α’ όμιλο της Α2 κατηγορίας έγινε η 6η «στροφή» με του Χορευτές μένουν μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού «χόρεψαν» με 76-34 την Billias BC και εκμεταλλεύτηκαν το στραβοπάτημα του Arcadi BC.

Στον Β’ όμιλο της Α2, είχαμε εξ αναβολής αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής, με την Ζgaz.gr να επικρατεί στο ντέρμπι του Πολυμήχανο με 63-34 και να έπιασε στην κορυφή του ομίλου την ομάδα του Olympic-Delarte.

 

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – KOUMOI RETHYMNOU 44-52
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ, Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 13-12, 09-12, 10-18, 12-10.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 3, Κιουρτσιδάκης Ν., Τσαχάκης Ι. 5(1), Βασιλάκης Ε. , Μαραγκουδάκης Β. , Νύκταρης Κ. 4, Νταλιάνης Α. 4, Δολιανήτης Δ. 13(1) Σταυρουλάκης Α. 2, Κανλής Κ. 6, Κιαγιαδάκης Χ. 20.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 22(2), Μαμαλάκης Σ., Σαπουντζής Γ., Λεωνιδάκης Χ. 9(1), Ορφανός-Καφετζάκης Δ. 13(1), Μαμαλάκης Ν. 8.

 

KLADOS TOURS – ΣΠΗΛΙ BC 61-69
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ, Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 06-21, 12-17, 09-13, 33-18.

KLADOS TOURS (Κλάδος Π.) : Jovanovic B. 3(1), Βαρανάκης Ε. 10(2), Κλάδος Π. 4, Ορφανουδάκης Γ. 14, Θεοδοσουλάκης Γ. , Περδίκης Β. 8, Πατέρας Ν., Αντουράκης Μ. 13(2), Ιερωνυμάκης Κ. 9.
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ., Παπαδογιαννάκης G. 10(2), Παπαδάκης X. 3(1), Παπαδάκης Γ. 4, Συντιχάκης Μ. 22(2), Πολιτάκης Ν. 13(3), Παπαδογιαννάκης Π. 2, Κανακάκης Δ., Ζουμπεράκης Κ. 15

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – BEST CAR 46-38.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Κατσουγκρης Τ.
Δεκάλεπτα: 15-10, 09-16, 02-08, 20-04.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ( Τρανταλιδης Χ.): Οικονομάκης Λ. 16, Σακελλαρίδης Δ. , Λίτινας Δ. 7 (2), Τρανταλίδης Χ. , Μπεμπής Σ. 6, Χαιρέτης Γ. 2, Παπαδάκης Γ. 4, Καλλιγιάννης Μ. , Χατζηδάκης Ε. 1, Νταουντάκης Μ. 8 (2), Ροδινός Ε.2.
BEST CAR (Σταυρουλάκης Α.): Παπαδάκης Α. 5, Καλιδονάκης Ν. 11(1), Τσιλεδάκης Λ. 4, Χατζηδάκης Ν. 8, Καταρτζής Κ. 1, Κλάδος Κ. 3(1), Κουντουδάκης Ε. 6.


HAAGEN
DAZS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 49-42
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Κατσουγκρης Τ.
Δεκάλεπτα: 09-16, 15-11, 13-05, 12-10.

HAAGEN DAZS BC (Γκογκίτσας Χ.): Πλεμμένος Θ. , Θερμιώτης Ι. 16, Ξενίδης Γ. , Βασιλείου Ε. 4, Τριχάκης Γ. 2, Μπονατάκης Γ. 3(1), Χατζηδάκης Μ. 14(1), Κουγιουμτζής Γ. 3(1), Λαμπαρδάκης Μ. 7(1).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.): Ψαρουδάκης Σ. 4(1), Βλάσσης Κ. , Τανισχιδης Χ. , Αντωνιάδης Κ. 6, Ματθαιουδάκης Λ. , Λεβέντης Θ. 2, Καριώτης Σ. , Δάσκαλος Μ. 11(1), Χατζηδάκης Ι. 2, Σταματάκης Ε. , Σεγρεδάκης Ν. 5(1), Πανέρης Γ. 12.

 

BEST FOR – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 81-104
Διαιτητές: Χρηστινάκης, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 20-25, 19-33, 21-28, 21-18.

BEST FOR (Σαββοργιαννάκης Μ.) : Σαββοργιαννακής Μ. 22(4), Παπαδάκης Θ. 19, Τσιχλής Λ. 24(7), Βελονάκης Η. 2.
ΕΛΕYΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤIΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Ανεζάκης Ε. 29(6), Συριανόγλου Γ. 19(4), Αλυγιζάκης Ε. 14, Κατσαντώνης Ι. 19, Τσιμπισκάκης Ν. 22(5),  Αμπατζόγλου Α. 1.

 

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KOUMOI BC 18 9 654 467 187
2 ΣΠΗΛΙ 17 9 654 551 103
3 KLADOS TOURS 16 9 500 436 64
4 HAAGEN DAZS BC 15 9 485 482 3
5 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 14 9 554 516 38
6 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 12 9 526 568 -42
7 ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 12 9 541 586 -45
8 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 11 9 511 602 -91
9 BEST CAR 10 9 396 500 -104
10 BEST FOR* 9 9 512 625 -113

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

 

 Α2 Κατηγορία Α’ όμιλος
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής


ARCADI BCPLATANOS TOURS 37-46
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ. , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 06-17, 05-07, 10-15, 16-07.

ARKADI BC (Σεγρεδάκης Ν., Βλάσσης Κ.): Χριστοφορίδης Σ. 5(1), Δοξαστάκης Ε., Λιοδάκης Ν. 2, Θωμαδάκης Η. 3(1), Δαϊράτζης Ι. , Καρλάκης Ε. 2, Αγγελάκης Ι. 3, Αλεξανδράκης Π. 8(2), Καλλιτσουνάκης Γ. 7, Καρατζέτζος Γ. 7(1).
PLATANOS TOURS (Μαλλιαρός Ν.): Μαρίνος Ι. 9(3), Φωτάκης Σ. 14(2), Ζουμπεράκης Ν. 7,  Βαρδάκης Η. 2, Μαλλιαρός Ν. 4, Βελονάκης Γ. , Γαβράς Σ. 7, Σκέρλος Λ.

 

BILLIAS BC – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 34-76
Διαιτητές: Κατσουγκρής Τ., Τεπερίδης Β.
Δεκάλεπτα: 08-12, 06-25, 11-25, 09-24.

BILLIAS B.C. (Δούκας Ι.): Βασιλείου Ρ. 4, Γιακουμάκης Α. 5(1), Μαραγκουδάκης Κ. 2, Πολιουδάκης Π. 5(1), Περπυράκης Ι. , Σπαντιδάκης Μ. 6(2), Κεραμιανάκης Δ. 3(1), Βαρδάκης Ε. 3(1), Χόμπης Ε. 6.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Τσόγκας Γ.): Καπαρός Ε. 9(3), Παππαδογιάννης Ν. 15(2), Μακεδάκης Β. 9(2), Τσόγκας Γ. 4, Κιοσσές Β. 3, Καλυβιανάκης Χ. 8, Σειραγάκης Β. , Λελεδάκης Ε. 9, Καζανης Γ., Χρυσικός Δ. 14, Μεξης Ι. 5.

 

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ 33-42
Διαιτητές: Χρηστινάκης, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 07-17, 11-04, 08-13, 07-15.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης Ι.): Παπαδουράκης Γ. , Νικολάου Γ. , Καλογεράκης Γ., Παπαδόπουλος Χ., Μαθιουδάκης Σ. 13, Συμεωνίδης Κ. , Κεφαλογιάννης Γ. 9, Σπίτας Β. 3, Δαγαράκης Λ. 6, Χουστουλάκης Ε. 2, Χρόνης Γ. Καλησπεράκης Σ.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης Μ.): Δημητριάδης Α. 9(1), Δουζίνας Γ., Σταυρουλάκης Ν. 12, Μπαραδάκης Β. 12, Αλεβυζάκης Σ. 2, Καραογλάνης Χ. 2, Καλλιτσουνάκης Κ., Δούβρος Ν. 2, Σταυρουλάκης Π. 3, Αντωνόπουλος Γ., Γαλερός Σ., Σκούφογλου Γ.

 

Βαθμολογία στην Α2 (Α’)

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 11 6 329 235 94
2 ARKADI BC 10 6 292 251 41
3 ΟΙΩΝΟΣ-ΙΚΟΝΕΣ 10 6 271 213 58
4 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9 6 240 161 79
5 PLATANOS TOURS* 9 6 236 216 20
6 ΓΙΑΤΡΟΙ 9 6 265 230 35
7 BILLIAS BC 7 6 150 357 -207
8 STS PARKING 0 6 0 120 -120

 

 

Α2 Κατηγορία Β’ όμιλος
Εξ αναβολής 2ης αγωνιστικής

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΖGAS.GR 34-63
Διαιτητές: Καμπίτσης Μ. , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 06-12, 09-19, 08-16, 11-16.

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταγεράκης Ε.): Ρωμανιουδάκης Χ. 14, Παλαφούτης Ι. 4, Ξηρας 7, Απανωμεράκης Χ., Σταυρουλάκης Γ. 5, Christian B. ,  Φουσταλιεράκης Ε. 3(1), Κουταλάς Μ. 4.
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α., Ζουμπουλάκης Ν.): Περισγεράκης Ι. 2, Ζουμπουλάκης Ν. 4, Μποτονάκης Σ. 21, Ζαφειράκης Ν. 3(1), Ρούλιος Κ. 3, Οικονομάκης Κ. 4(1), Μιχαλάκης Μ. 6(2), Ρούλιος Α. 12, Ζαφειράκης Σ. 3(1), Τριποδιανός Ε. 2, Ανδρονικίδης Α., Ταταράκης Γ. 2.

 

ΤΡΑΠΕΖΕΣ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 64-41
Διαιτητές: Κατσουγκρής Τ., Τεπερίδης Β.
Δεκάλεπτα: 09-09, 11-10, 16-15, 10-07.

ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαυραγάκης Χ.): Δούκας Ι. 9(3), Ηλιάκης Ε. 2, Περαντωνάκης Γ. 14(2), Οικονομάκης Ι. 4(1), Μουλιτσας Δ. 18(4),  Μαρίνος Ι. 12(2), Ηλιάκης Ε. 2, Σγουρος Δ., Αργυρίου Ν. 2, Κονταξάκης Ν 3(1).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Λεβεντάκης Χ., Ξενιτόπουλος Σ.): Κάβουρας Γ. 2, Διαμάντης Π. 9(1), Ξενιτόπουλος Σ. 7(1), Λεβεντάκης Χ. 5, Ξανθάκης Μ. 3, Τσιμπούρης Κ., Μασκας Θ. 8(1), Ζερβουδάκης Χ. 5, Παλτατσίδης Σ., Κατσόγιαννος Θ. 7(1).

Βαθμολογία στην Α2 (Β’)

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OLYMPIC-DELARTE 11 6 334 243 91
2 ZGAS.GR 11 6 338 223 115
3 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 10 6 333 289 44
4 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 10 6 280 306 -26
5 THINK VILLA 8 6 261 291 -30
6 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 8 6 299 337 -38
7 ΚΡΕΠΑΛ BC 8 6 244 318 -74
8 L’ ETOILE DU SUD 6 6 262 344 -82

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *