20 Απριλίου 2024

Τα αποτελέσματα του Εργ. Πρωταθλήματος Μπασκετ

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε το 29ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ “Γεώργιου Καρατζέτζου” το Σαββατοκύριακο. Μια αναμέτρηση για την Α1 και 4 για την Α2 κατηγορία.

Τα αποτελέσματα της Α1 κατηγορίας

ΑΡΚΑΔΙ BC – ΟΙΩΝΟΣ 56-58
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 11-20, 13-16, 19-11, 13-11.

ΑΡΚΑΔΙ B (Αλεξανδράκης Π., Πανέρης Γ.): Χριστοφορίδης Α., Λαγουδάκης Ν. 16 (1) Σεγρεδάκης Ν. 3, Βαρανάκης Ε. 11 (1), Βλάσσης Κ. 10, Βουρβαχάκης Α. 10, Αγγελάκης Ι. 4, Θωμαδάκης Η., Λιοδάκης Ν. Πανέρης Γ. 2, Παπαδογιάννης Ν. 4., Αλεξανδράκης Π.
ΟΙΩΝΟΣ (Καλαϊτζάκης Μ., Σταυρούλάκης Π.): Καλαϊτζάκης Μ. 5, Δημητριάδης Α. 2, Δουζινας Γ. 8 (2), Γαλερός Σ. 3 (1), Μπολιεράκης Ι. 11, Δούβρος Ν. 5, Σταυρούλάκης Π., Σταυρούλάκης Α. 16(1), Σταυρούλάκης Ν. 8 (2), Φραγκιαδάκης Π.

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KLADOS TOURS 20 10 800 456 344
2 ΣΠΗΛΙ BC 18 10 685 604 81
3 KOUMOI BC 16 9 621 532 89
4 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ* 16 10 656 587 69
5 NOBLE BC 16 10 576 577 -1
6 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 14 10 554 643 -89
7 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 13 9 563 557 6
8 ARKADI B.C 13 9 571 599 -28
9 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 13 10 538 599 -61
10 ΟΙΩΝΟΣ 10 8 467 519 -52
11 ΕΛΑΣ / ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 9 8 409 501 -92
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 9 9 459 725 -266

* ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Τα αποτελέσματα της Α2 κατηγορίας

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΡΑΨΩΔΙΑ 58-45
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε., Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 18-07, 15-04, 13-15, 12-19.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ζερβουδάκης Π., Λεβεντάκης Χ.): Ξανθάκης 9(1), Λεβεντάκης Χ. 3 (1), Τζιερτζής Σ. 2, Τσιμπούρης Κ. 7 (1), Λιάκος Ν. 6, Καραμπατζάκης Ν. 16 (2), Ώττας Δ. 4(1), Διαμαντής Π. 5 (1), Κατσόγιαννος Θ., Αποστολίνας Δ. 6, Ξενιτόπουλος, Ζερβουδάκης Π.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Οικονομάκης Κ., Νιωτάκης Α.): Λαδάκης Α., Παττακός Γ. 8, Χόμπης Γ. 8, Σγουρός Δ. 4,  Οικονομάκης Κ. 4, Καπετανάκης Ι. 6 (1), Σταυριαννουδακης Σ. 6, Ξενάκης Ε. 9, Βαμβακας Π.


ΠΛΑΤΑΝΟΣ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 58-51
Διαιτητές: Θεοδωράκης  Ε., Καθαράκης  Β.
Δεκάλεπτα: 18-12, 12-10, 19-10, 09-19.

ΠΛΑΤΑΝΟΣ (Πετράκης Ι.): Χριστουλάκης Χ. 11 (1), Μπούτσιας Σ. 19, Palucaj K. 10, Περδίκης Β. 10, Παπαδάκης Α. 4 (1), Σηφογιωργάκης Σ., Ανταλής Α. 4.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Λίτινας Ι. ): Καλογεράκης Γ. 7 (2), Λαζαράκης Η. 7,  Δασκαλάκης Μ. 15, Μουλίτσας Δ. 6 (2), Δαγαράκης , Χουστουλάκης Μ. 10, Παπαδόπουλος Χ., Συμεωνίδης Κ.

 

AQUA BEACH – ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ 58-51
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 14-13, 10-18, 15-08, 19-12.
AQUA BEACH (Πριναράκης Φ.): Κυριακάκης Π. 9 (1), Ουρανός Κ. 2, Τσαχάκης Γ. 5 (1), Τερζάκης Α. 23, Παυλιδάκης Μ. 7, Κανακάκης Η., Μπιρλιράκης Κ. 12 (1), Κοϊνάκης Ν. 2.
ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ (Ριτζάκης Α.): Χαλκιάς Λ. 6, Μιχελής Π. 8, Κοτσωνάς Ε. 2 , Ριτζάκης Α., Χόμπης Βασ. 6, Οικονομάκης Α. 2, Τσαμαντάκης Γ., Πιτσινός Α. 16 (3), Κοντουδάκης Ε., Βασιλόπουλος Π., Γιαννούλης  Ε.

 

ΔΣΡ – L’ ETOILE PLAKIAS 69-46
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 11-12, 19-06, 19-13, 20-15

ΔΣΡ (Ανδρονικίδης Α.): Χηνιάδης Φ. 4, Προκοπάκης Μ. 9 (1), Ζουμπουλάκης Μ. 22 (2), Ταταράκης Ε. 23 (2), Ανδρονικίδης Α. 11 (1).
LETOILE PLAKIAS (Παπιομύτογλου Ζ..): Γαλλιός Γ. 8, Παπιομύτογλου Ζ. , Παυλιδάκης Ν. 13, Καθαράκης Β.,  Νικητάκης Β.13 (3), Ζουρμπάκης Σ. 6, Καλοειδάς Α. 6 (1), Παπαδάκης Ν.

ΑΝΑΒΟΛΕΣ
(Α2) BARS BC – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (λόγω μη παρουσίας ιατρού αγώνα)
(A2)  Κ.Ρ.ΕΠΑΛ – THINK VILLA


Βαθμολογία στην Α2 Κατηγορία

Ομάδα Βαθμ. Π Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 AQUA Beach 22 11 591 416 175
2 ΠΛΑΤΑΝΟΣ 21 11 760 461 299
3 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 19 11 536 474 62
4 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 18 11 655 598 57
5 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18 11 466 441 25
6 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 17 11 597 597 0
7 ΕΠΙΠΛΟ ΜΙΧΕΛΗΣ 17 11 488 494 -6
8 THINK VILLA 16 11 411 464 -53
9 MACRON 16 11 530 540 -10
10 ΡΑΨΩΔΙΑ 14 11 526 612 -86
11 BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13 11 406 534 -128
12 ΔΙΚΗΓΟΡOI 12 11 498 658 -160
13 GRECOTEL* 11 11 324 322 2
14 L’ETOILE PLAKIAS 11 11 435 612 -177

 

* ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΣ

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *