Τα αποτελέσματα των φιλικών αναμετρήσεων

Ενδιαφέρον παιχνίδια, πολλά γκολ, ικανοποίηση αλλά και προβληματισμοί για τους προπονητές στα φιλικά του Σαββάτου.

Ο Ρεθυμνιακός προηγήθηκε του Ποσειδώνα με 4-0 στο ημίχρονο ενώ είχε και δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Δελήμπαση. Για τους γηπεδούχους σκόραραν και οι υπο δοκιμή Κλινάκης δυο τέρματα και Ψωρογιάννης ένα.

Στο Πέραμα το τοπικός Αστέρας άνοιξε το σκορ, αλλά η Ασή Γωνιά έχασε στο 12’ πέναλτι με το Βασιλείου που έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, και πέτυχε δυο γκόλ (18’ και 62’). Στο 66’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ψωμά, ο Αστέρας έφερε το ματς στο 2-2.

Στο Ατσιπόπουλο, η Ε.Α.Π. και το Αρκάδι Αγγελιανών έμειναν στην «λευκή» ισοπαλία, με τους γηπεδούχους να έχουν δυο δοκάρια με τους Κωστόπουλο και Σαμιώτη.

Πρώτο φιλικό για την ομάδα του Σπηλίου που έχει ξεκινήσει προετοιμασία τελευταία από της ομάδες της Α’ κατηγορίας, υποδέχτηκε την Επισκοπή 2010 με του φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-5.

Ο Ψηλορείτης προηγήθηκε στους Αρμένους του ΟΦΑ με 1-2 στο ημίχρονο, με τους «κόκκινους» να ισοφαρίζουν δέκα λεπτά πριν το φινάλε, αλλά οι Αμαριώτες είπαν την τελευταία «κουβέντα» στο 88’ της φιλικής αναμέτρησης επικρατώντας 2-3.

Ένα ακόμα φιλικό δίτερμα έπαιξε ομάδα του Ρεθυμνιακού με τον ΑΟΝ Αστέρα με τους «κυανοκίτρινους» να επικρατούν με 5-1.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube