21 Οκτωβρίου 2021

Τα ρόστερ των 9 «μονομάχων» του Κρητικού Ομίλου

Σέντρα έχουμε την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου στην Γ’ Εθνική και το ενδιαφέρον εστιάζεται στον Κρητικό Όμιλο (τον 8ο), όπου συμμετέχουν οι 9 ομάδες από το νησί.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

Λίγες ώρες πριν από την Κυριακάτικη σέντρα (στις 16.30), το Rethymnosports.gr σας παρουσιάζει τα ρόστερ και πλούσιες πληροφορίες από τις 9 ομάδες που συμμετέχουν στο Κρητικό πρωτάθλημα…

ΑΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ (13η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος ίδρυση: 1962
Έδρα: ΔΑΚ Γάλλου «Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης» (1200 θέσεων)
Χρώμα: Μπλε-Λευκό-Κόκκινο
Έμβλημα: Γυπαετός

ΤΟ Δ.Σ.
Πρόεδρος: Μιχάλης Νικολιδάκης
Αντιπρόεδρος: Νίκος Τσιλεδάκης
Γεν. Γραμματέας: Οδυσσέας Κελαϊδής
Ταμίας: Έλενα Αντωνάκη
Γενικός Αρχηγός: Στέλιος Ξινομηλάκης
Δημόσιες Σχέσεις: Σταύρος Ανδρεαδάκης
Μέλος: Μιχάλης Βελονάκης

ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ
Προπονητής: Γιάσμινκο Βέλιτς
Συνεργάτης: Ράικο Γιάνγιανιν
Γυμναστής: Λίμα Ολιβέιρα
Προπ. Τερματοφυλάκων: Γιώργος Χαρλαύτης

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Γιάννης Μανιαδάκης 17/10/1999
Γιώργος Χανιωτάκης 23/1/1995
Ανδρέας Κολοβούρης 6/4/1992
Αμυντικοί
Στάθης Νάκας 8/6/1996
Βλάσης Ανδρικόπουλος 26/4/1999
Δημήτρης Μυρθιανός 13/8/1995
Κώστας Λίμα 13/11/1993
Νίκος Καλογεράκης 17/3/2000
Μιχάλης Καρβουνιάρης 12/3/1993
Λούκα Κούνστιτς 11/7/1997
Ντιόγκο Μπρίτο 6/6/1999
Μέσοι
Νίκος Χαλκιαδάκης 4/5/1995
Μανώλης Φουκαράκης 8/8/1995
Μπράνισλαβ Νίκιτς 15/8/1983
Βαγγέλης Ξεπαπαδάκης 12/1/1999
Νικόλας Διγκόζης 20/10/2000
Δημήτρης Πολυχρόνης 7/3/1994
Δημήτρης Σουμπασάκης 21/12/1988
Επιθετικοί
Μανώλης Γκελοσάνι 4/1/1997
Άγγελος Γκιόκας 27/8/1993
Θοδωρής Τσιριγώτης 23/6/2000
Σωτήρης Πίσπας 8/1/1998
Ρόχα Φερέιρα Τιάγκο (Νάνι) 22/2/1998

ΑΟ ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (3η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος ίδρυσης: 1961
Έδρα: Δημοτικό στάδιο Ρεθύμνου (Σοχώρα) (300 θέσεων)
Χρώμα: Μπλε – Άσπρο
Έμβλημα: Δελφίνι

ΤΟ Δ.Σ.
Πρόεδρος: Κώστας Παπαδάκης
Αντιπρόεδρος: Γιώργος Ξηράκης
Γεν. Γραμματέας: Γιώργος Περπυράκης
Ταμίας: Ανδρέας Τζαγκαράκης
Μέλη
Γιώργος Γιακουμάκης
Γιώργος Πολιουδάκης
Ανδρέας Κλαψινός
Λεωνίδας Πισκοπάκης
Νίκος Τσουπάκης

ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ
Προπονητής: Νίκος Καραδάκης
Β. Προπονητής: Μάνθος Κυριακόπουλος
Γυμναστής: Μάρκος Φερνάντεθ
Φυσιοθεραπευτής: Χρήστος Λεωνιδάκης
Γενικός Αρχηγός: Νίκος Γκούτζος
Υπεύθυνος Δημ. Σχέσεων: Τάσος Τεριζόγλου

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Δημητριάδης Μενέλαος 20/9/1987
Παλιεράκης Γιώργος 3/2/1983
Πολιουδάκης Μάρκος 8/11/1992
Αμυντικοί
Τρύφωνας Λαζαρίδης 8/12/1990
Γιάννης Κουδουνάκης 17/12/1991
Λόρενς Ταμάμης 20/5/1994
Βασίλης Μπούσδρας 22/2/1996
Γιώργος Μαρουλάκης 6/7/2000
Γιώργος Ψωρογιάννης 13/7/2001
Επαμεινώνδας Μανιδάκης 2/11/2000
Αλέξανδρος Κοντορινάκης 25/6/1997
Μύρος Δασκαλάκης 12/6/1989
Στέλιος Γάσπαρης 27/12/1993
Μέσοι
Μανώλης Δροσάκης 19/12/1990
Νίκος Καψαλάκης 27/6/1989
Στέλιος Δελήμπασης 4/12/1987
Ορέστης Αντεμάι 22/7/2000
Άννι Νεμπιάι 9/4/1994
Νίκος Πλεύρης 23/2/1996
Επιθετικοί
Γιώργος Αντιασβίλι 15/1/1989
Χρήστος Μερτίτι 12/6/1995
Βασίλης Φοβάκης 3/1/1995
Μιχάλης Κλινάκης 16/8/1999
Σήφης Σ. Σηφακάκης 24/4/1991
Μανώλης Τουρνάκης 2003
Ρένος Σταύρε 9/6/1993

Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (7η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος ίδρυσης: 1947
Έδρα: Δημοτικό στάδιο Αγίου Νικολάου (φυσικός χλοοτάπητας)
Πρόεδρος: Γρηγόρης Κοκολάκης
Προπονητής: Κώστας Κιάσσος

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Ηλίας Σκάρπος 1994
Σταύρος Μπρόκος 1994
Γιώργος Κουναλάκης 2002
Αμυντικοί
Νικόλας Τσανάι 1994
Μάνος Σγουρός 1995
Γιάννης Μπλούκας 1997
Σήφης Κλώντζας 2002
Αντώνης Κουρίνος 2001
Περικλής Πολίτης 1994
Γιώργος Πιθαρούλης 1990
Σωτήρης Ζέλιος 1993
Γιάννης Γιούγκα 2000
Μέσοι
Χρήστος Τσάνγκας 1991
Μάνος Μανδουράρης 1998
Λάμπρος Λάππας 1993
Γιούπι Μουτσάι 2002
Ευθύμης Χατζόπουλος 1995
Γκάρετ Κέλι 1996
Αντόνιο Πάγια 2003
Αναστάσης Μουζιούρας 2000
Επιθετικοί
Βασίλης Παράσχος 2000
Ντίνος Μαρκάκης 1994
Θάνος Αλμύρας 1997
Ηλίας Καλογιαννίδης 1998
Σωτήρης Θεοδωρίδης 1993

ΠΟ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ (9η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος Ίδρυσης: 1951
Έδρα: Ατσαλένιο
Πρόεδρος: Γιώργος Λέλεκας
Προπονητής: Μανώλης Σκύβαλος

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Γιάννης Μανουσάκης 1996
Γιάννης Ρουμπάκης 2000
Αμυντικοί
Μάνος Πετράκης 1984
Παναγιώτης Χαμαλάκης 1992
Μανόλης Χανιωτάκης 1998
Παναγιώτης Νηστικάκης 1998
Γιώργος Γιαλυτάκης 1998
Χρήστος Μαρκουλάκης 1999
Τάσος Νάτος 2000
Κώστας Βρεττός 1993
Μέσοι
Ανδρέας Χατζηανδρέου 1989
Δημήτρης Ρωμανάκης 1992
Μιχάλης Ξυλούρης 1999
Σταύρος Μανουσάκης 2001
Νίκος Σαμουηλίδης 1987
Νίκος Κερμενίδης 1988
Μάνος Βοριάς 2002
Βασίλης Πλουσής 1986
Μανόλης Φραγκιαδάκης 1989
Επιθετικοί
Λεονάρντο Νίκολι 2001
Φώτης Καϊμακαμούδης 1993
Εσμεράλντο Ντραγκότι 2001
Νίκος Λέκκας 1990

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (12η συμμετοχή στον Κρητικό Όμιλο)

Έτος Ίδρυσης: 1932
Έδρα: Ν. Αλικαρνασσός
Πρόεδρος: Νίκος Παναγιωτάκης
Προπονητής: Νίκος Σουργιάς

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Γιάννης Παναγιώτου 1997
Βασίλης Μήτρου 1993
Μάριος Δομοσίδης 2001
Αμυντικοί
Κώστας Μπαλάφας 1984
Μανώλης Κανδυλάκης 1990
Μανώλης Παναγιωτάκης 1989
Μιχάλης Ανιτσάκης 1998
Βασίλης Κατσαρός 2000
Γιώργος Καργιωτάκης 1994
Αντώνης Παπουτσιδάκης 1997
Νικήτας Ντέλια 1992
Γιάννης Μουντράκης 2000
Μέσοι
Χρήστος Κασαπάκης 1993
Γιώργος Κοντογιάννης 1998
Κέβιν Τσακάνι 1997
Γιώργος Κίσσας 2000
Νίκος Κουσίδης 1993
Τάσος Ντέτσικας 2001
Μαρίνος Σεραφειμίδης 1999
Επιθετικοί
Γιώργος Βακράκος 1997
Κώστας Γαρεφαλάκης 1996
Μανώλης Κουτσογιαννάκης 1998
Ρενάτο Γκίνη 2000
Γιώργος Αμαραντίδης 1999

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (7η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος Ίδρυσης: 1957
Έδρα: Αρχάνες
Πρόεδρος: Νίκος Μπουνάκης
Προπονητής: Μηνάς Πίτσος

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Κουρουπάκης Μιχάλης 1994
Κόλλιας Γεώργιος 1993
Αμυντικοί
Τουγλής Γεώργιος 1996
Λογοθέτης Εμμανουήλ 1996
Τζανής Μηνάς 1984
Ραπτάκης Δημήτριος 1988
Κασσωτάκης Εμμανουήλ 1987
Βαρδής Βασίλειος 1988
Παπαδάκης Ιωάννης 2001
Μανιουδάκης Ιωάννης 2002
Μέσοι
Μαυρομάτης Θωμάς 1985
Φραγκουλάκης Μιχαήλ 1983
Λαζίδης Ελευθέριος 2001
Μπάιριτς Σενάντ 1995
Σταθόγλου Ευάγγελος 1988
Πλουσής Δομίνικος 1988
Επιθετικοί
Μπαλντοβαλίεφ Ζόραν 1983
Σφυρογιαννάκης Σπυρίδων 1998
Μπελαδάκης Δημήτριος 2000
Βελονάκης Γεώργιος 1993
Βαρούχας Στέφανος 1989

ΑΟ ΠΟΡΟΣ (1η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος ίδρυσης: 2012
Έδρα: Μαρτινέγκο
Πρόεδρος: Γιάννης Ασσαργιωτάκης
Προπονητής: Λεωνίδας Τιτομιχελάκης

TΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Παναγιώτης Παπαδόπουλος 2/4/1988
Δημήτριος Ζαφείρης 24/3/1994
Εμμανουήλ Χρήστου 22/10/1995
Αμυντικοί
Άγγελος Καρβελάς 25/5/1995
Γεώργιος Μαυροειδής 19/1/2000
Σωκράτης Σκουλάς 9/3/1994
Στέργιος Χατζησεβαστός 27/7/1999
Αλέξανδρος Σπηλιώτης 22/7/1999
Νικόλαος Λουμπάκης 4/11/1992
Νικόλαος Σηφάκης 23/5/1996
Χαράλαμπος Δαμιανάκης 14/6/1995
Μέσοι
Μιχαήλ Μαγάκης 13/3/1994
Θεόδωρος Τορομανίδης 6/5/1993
Ευάγγελος Πλευράκης 4/4/1998
Ηρακλής Χρηστάκης 9/4/1996
Λάζαρος Τριανταφυλλίδης 14/6/1999
Μικέλ Ζέκιο 21/5/2000
Επιθετικοί
Χαράλαμπος Πήλιος 19/4/1993
Ζαχαρίας Μαραθιανός 28/3/1994
Νικόλαος Μεταξάκης 13/5/1997
Etiene Ledoux (Μούσα Ποκόνγκ) 13/8/1987
Γεώργιος Πολυχρονάκης 4/7/1997
Μικελάνο (Νίκος) Μεμοτσέλα 23/2/1996
Κωνσταντίνος Λαγουδάκης 4/5/2000

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (1η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος Ίδρυσης: 2009
Έδρα: Γήπεδο Μινωταύρου Μουρνιών
Πρόεδρος: Γιάννης Μυλωνάκης
Προπονητής: Αστέριος Θέμελης

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες
Βλαχάκης Κώστας 1991
Κασαπίδης Χρήστος 2001
Τζωρτζακάκης Μάριος 2003
Αμυντικοί
Αργυρουδάκης Νίκος 2000
Βαρδάκης Μιχάλης 1990
Βασιλάκης Νίκος 1999
Γεωργούλης Κώστας 1990
Λαμπάκης Παναγιώτης 1999
Μωϋσίδης Σεραφείμ 1990
Παληγεώργος Χρήστος 1988
Τρικουνάκης Κυριάκος 1999
Λάμτσε Φράνκο 1998
Κόλα Ανγκιελο 1999
Τσοντάκης Νικηφόρος 1994
Μέσοι
Μποτωνάκης Γιάννης 1991
Μαζιώτης Ιερόθεος 1991
Ιμέρι Αντριάν 1999
Μαθιουδάκης Βασίλης 1999
Μαλανδράκης Κυριάκος 2000
Κουκούλης Κώστας 2000
Επιθετικοί
Βεστάκης Λευτέρης 1986
Νικόλτσης Γιώργος 1992
Πάγκαλος Κωνσταντίνος 1985
Περδικάκης Γιάννης 1992
Σοφούλης Πέτρος 1999
Σινγκ Γκουρίντερ 1997
Τσίτας Κώστας 1995

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ (2η συμμετοχή σε Κρητικό Όμιλο)

Έτος Ίδρυσης: 1991
Έδρα: Καθιανά
Πρόεδρος: Εμμανουήλ Κουκουράκης
Προπονητής: Γιώργος Κόλτζος

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Τερματοφύλακες Στήλη1
Βέρδος Ιωάννης 17/1/1996
Συροκάκης Αντώνιος 6/10/1984
Χριστουλάκης Κώστας 7/5/1993
Γιάννης Χατζηδάκης 2005
Αμυντικοί
Βουρβαχάκης Χρήστος 8/4/1989
Γαλανάκης Κώστας 30/10/1993
Καμμένης Ιωάννης 22/2/1999
Κελάκης Στέφανος 17/4/1996
Κοζάκης Νίκος 20/9/1995
Λιονάκης Μάρκος 11/9/1993
Μανουσάκης Ελευθέριος 6/7/1993
Νικολίτσης Αστέριος 27/11/1991
Παπακαστρήτσιος Δημήτρης 20/7/1990
Μέσοι
Ouedraogo Jordan 31/12/1997
Γιαπιντζάκης Μάρκος 30/6/2000
Καριμπίδης Δημήτριος 15/5/1997
Κτιστόπουλος Γεώργιος 19/8/1996
Μάστορας Αλέξανδρος 13/8/1995
Μπάτζιο Ορέστη 17/10/1990
Ρουσάκης Ευγένιος 10/4/1998
Σκουλάς Γιώργος 2000
Επιθετικοί
Αναστασόπουλος Βασίλης 2001
Dos Santos Aranha, Carlos Daniel 18/6/1995
Βασιλομιχελάκης Στέφανος 6/9/1998
Δρακάκης Ιωάννης 23/1/1991
Μπαδιεριτάκης Αθανάσιος 30/6/1988
Περράκης Αντώνιος 27/5/1993

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *