Τερμάτισε στην 18η θέση του «Rally Adriatico» ο Αλυγιζάκης! (video)

Το Rally Adriatico ανήκει στο παρελθόν και ήταν μια ξεχωριστεί εμπορεία με σκληρό ανταγωνισμό για τον Ρεθυμνιώτη οδηγό Λευτέρη Αλυγιζάκη και τον Δημήτρη Αμαξόπουλο (Skoda Fabia R5) που τερμάτισαν στην 18η θέση της γενικής, μετά από 9 επαναλαμβανόμενες ειδικές διαδρομές, μήκους 70 χλμ.
Τα αλλά δυο Ελληνικά πληρώματα, οι Παναγιώτης Ηλιόπουλος – Νίκος Ιτζόγλου (Skoda Fabia R5) βρέθηκαν στην 41η θέση και οι Πασχάλης Χατζημάρκος – Μάριος Τσαύσογλου (Peugeot 208 Rally 4) στην 51η θέση θεση του αγώνα.

Νικητής ήταν ο επί δέκα χρόνια πρωταθλητής Ιταλίας Paolo Andreucci με τον Briani συνοδηγό κέρδισαν με το Skoda Fabia R5 το Rally Adriatico.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube