![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2014/12/ESAKE_logo.jpg)
Την επανάληψη του αγώνα Άρης – ΠΑΟΚ από την αρχή αποφάσισε το Δ.Σ. του ΕΣΑΚΕ την Δευτέρα στην τελευταία συνεδρίαση του. Η εν λόγω αναμέτρηση περιλαμβάνεται στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Basket League και είχε διακοπεί από τους διαιτητές, με τον ΑΣΕΑΔ όμως να ορίζει την διεξαγωγή του.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε ο ΕΣΑΚΕ στην επίσημη ιστοσελίδα του έχει ως εξής:
«Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ στην σημερινή συνεδρίαση του κατόπιν εισήγησης της Επιτροπής Πρωταθλήματος αποφάσισε κατά πλειοψηφία την επανάληψη του αγώνα Άρης – ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Η ημερομηνία διεξαγωγής της αναμέτρησης θα καθοριστεί από την αρμόδια Επιτροπή εν ευθέτω χρόνο και τούτο γιατί αυτή εξαρτάται από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις των ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις».