![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2014/11/kokkini-karta-podosfairo-arxeio.jpg)
Με απόφαση της ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ της Ε.Π.Σ.Ρ. στη συνεδρίαση της 24-10-2016, επικύρωσε ομόφωνα τις παρακάτω ποινές:
ΑΓΩΝΕΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1) Στον ποδ/στή ΚΟΝΤΟ ΜΙΧΑΗΛ-ΣΤΑΥΡΟ του σωματείου ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ με αριθ. Δελ. 1273821 επιβάλλει ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής ημέρας και χρηματικό πρόστιμο «10 ΕΥΡΩ» » για παράβαση του άρθρου 10 παραγ. 1 περίπτ. (ΙΙΙ) σε συνδυασμό και με την παραγ. (5) του άρθρου 8 του Πειθαρχικού κώδικα {αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για παράβαση κανόνων παιχνιδιού (LAWS OF THE GAME) (στέρησε υποσχόμενη ευκαιρία για γκολ στην αντίπαλη ομάδα)} – στον αγώνα Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ – ΑΟ ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ της 22-10-2016.
ΑΓΩΝΕΣ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
2) Στον ποδ/στή ΣΗΦΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του σωματείου ΑΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟΣ με αριθ. Δελ. 1324292 επιβάλλει ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής ημέρας και χρηματικό πρόστιμο «10 ΕΥΡΩ» » για παράβαση του άρθρου 7 παραγ. 2 περίπτ. (α)σε συνδυασμό και με την παραγ. (3) του ιδίου άρθρο του Πειθαρχικού κώδικα {αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα (έμμεση κόκκινη) για επικίνδυνο παιχνίδι} – στον αγώνα Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΟ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ – ΑΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟΣ της 23-10-2016.
3) Στον ποδ/στή ΓΙΟΥΛΟΥΝΤΑ ΜΙΧΑΗΛ του σωματείου Α.Γ.Ο.Δ.Α. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ με αριθ. Δελ. 1215590 επιβάλλει ποινή αποκλεισμού τεσσάρων (4) αγωνιστικών και χρηματικό πρόστιμο «40 ΕΥΡΩ» για παράβαση του άρθρου 10 παραγ. 1 περίπτ. (δ) εδάφιο (ΙΙ) σε συνδυασμό και με την παραγ. (2) περίπτωση (δ) του ιδίου άρθρου του Πειθαρχικού κώδικα {αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για βλασφημία των Θείων} – στον αγώνα Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΟ ΜΕΛΑΜΠΩΝ – Α.Γ.Ο.Δ.Α ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ τις 23-10-2016.
4) Στον ποδ/στή ΚΑΒΟΥΡΑ ΓΕΩΡΓΙΟ του σωματείου Α.Σ. ΛΙΒΑΣ με αριθ. Δελ. 1449295 επιβάλλει ποινή αποκλεισμού τριών (3) αγωνιστικών και χρηματικό πρόστιμο «30 ΕΥΡΩ» » για παράβαση του άρθρου 10 παραγ. 1 περίπτ. (γ) σε συνδυασμό και με την παραγ. (2) περίπτ. (δ) του ιδίου άρθρου του Πειθαρχικού κώδικα {αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για βιαιοπραγία σε αντίπαλο παίκτη (κλώτσησε αντίπαλο εκτός φάσης)} – στον αγώνα Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ –Α.Σ. ΛΙΒΑΣ τις 22-10-16.