![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2016/10/apollon-near8.jpg)
Με ένα σπουδαίο ντέρμπι ανοίγει το σημερινό πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία.
Στις 11.30 το πρωί στο Γαράζο, η τοπική ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας θα υποδεχθεί την πρωτοπόρο και με το απόλυτο ομάδα της ΝΕΑΡ σε μία πολύ σπουδαία αναμέτρηση. Η συνέχεια του σημερινού προγράμματος θα δοθεί στις 15.00 με την διεξαγωγή 3 ενδιαφερουσών αναμετρήσεων. Στα Μισίρια θα έχουμε γειτονικό ντέρμπι με τον Παναρκαδικό να υποδέχεται τον Απόλλωνα, ενώ στο Πέραμα ο τοπικός Αστέρας θα φιλοξενήσει την Ασή Γωνιά. Τέλος, στην Σοχώρα, ο Κεραυνός θα παίξει με τις Μέλαμπες. Η αυλαία της 5ης αγωνιστικής δεν θα πέσει σήμερα, αλλά την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου με το ντέρμπι του ορεινού μυλοποτάμου Νέοι Ζωνιανών – Αετός Ανωγείων.
ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
Κυριακή 30 Οκτωβρίου (11.00)
Τάλως Γαράζου – ΝΕΑΡ (Γαράζου).
Κυριακή 30 Οκτωβρίου (15.00)
Αστέρας Περάματος – Ασή Γωνιά (Περάματος).
Κεραυνός – Μέλαμπες (Ρεθύμνου).
Παναρκαδικός – Απόλλωνας (Μισιρίων).
Τετάρτη 2 Νοεμβρίου (16.00)
Νέοι Ζωνιανών – Αετός Ανωγείων (Ζωνιανών).
Σάββατο 29 Οκτωβρίου
Λίβας – Αναγέννηση ΜΠΣΡ 2 – 2
(32’, 77’ Κοτζιάνογλου – 21’ Μιχελάκης, 68’ πεν. Κυδωνίας)
Φοίνικας – Επισκοπή 2010 0 – 0