Το Σάββατο 6 Μαΐου στις 16.30 το απόγευμα ορίστηκε να διεξαχθεί ο τελικός Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου 2022-23 ΑΟΝ Αστέρας – Ρεθυμνιακός από την ΕΠΣ Ρεθύμνου.
Ο Τελικός Κυπέλλου θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Σοχώρας, μετά από κοινό αίτημα των δύο ομάδων, το οποίο έγινε αποδεκτό από την διοργανώτρια αρχή. Αναλυτικά, η ενημέρωση της ΕΠΣ Ρεθύμνου αναφέρει:
«Ορισμός Τελικού Κυπέλλου Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου
Σύμφωνα με την προκήρυξη Κυπέλλου, η αρμόδια επιτροπή της Ε.Π.Σ.Ρ. όρισε τον Τελικό Κυπέλλου της Ένωσης μας στο Δημοτικό Γήπεδο Ρεθύμνου (Σοχώρας) και ώρα 16.30 ως παρακάτω:
Δημοτικό Γήπεδο Ρεθύμνου (Σοχώρας)
Τελικός Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ε.Π.Σ. Ρεθύμνης
Σάββατο 6-5-2023 και ώρα 16.30
ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Ρεθυμνιακός
(παράταση- πέναλτι)».