Το 2χ2 έκαναν οι Παίδες της ΕΠΣΡ, 4-0 στην Ιεράπετρα

Με συνοπτικές διαδικασίες «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη οι Παίδες της ΕΠΣ Ρεθύμνου, κερδίζοντας με 0-4 την αντίστοιχη Μικτή Λασιθίου, στο «Πέτρος Βουζουνεράκης» της Ιεράπετρας, φτάνοντας εύκολα στο 2χ2 στο Ενωσιακό πρωτάθλημα.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, όντας κυρίαρχη στο α’ ημίχρονο όπου πέτυχε τρία γκολ, είχε δύο δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, αλλά το Ρέθυμνο ήταν αυτό που κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ, φτάνοντας στο τελικό 4-0.

Φάσεις και γκολ

1’ σουτ Αλιάι, θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σινάνι.

9’ σουτ του Γιαννούλη, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι, σέντρα του Μελαδάκη, ο Αλιάι με κεφαλιά το 0-1.

11’ φάουλ Κουτούζου πάνω από τα δοκάρια.

13’ φάουλ του Θεοδοσουλάκη, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

20’ φάουλ του Θεοδοσουλάκη, δεν μπόρεσε ο Καφετζής να πιάσει την κεφαλιά από κοντά.

21’ αντεπίθεση του Ρεθύμνου, λάθος του Σινάνι στα όρια της περιοχής, με τον Καφετζή να το εκμεταλλεύεται και σε κενή εστία να πετυχαίνει το 0-2.

27’ κόρνερ του Γιαννούλη, στο 2ο δοκάρι κεφαλιά του Καπετανάκη λίγο άουτ.

34’ σέντρα του Γιαννούλη, μόνοι τους Καφετζής, Σπαντιδάκης, αλλά μπερδεύτηκαν και η ευκαιρία χάθηκε.

35’ γύρισμα του Φραγκιαδάκη, ο Καφετζής από κοντά πλάσαρε για να αποκρούσει ο Σινάνι.

36’ κάθετη μπαλιά του Θεοδοσουλάκη, ο Καφετζής αφού απέφυγε και το Σινάνι πλάσαρε για το 0-3.

40’ φάουλ Κουτούζου, μπλόκαρε ο Δεσποτόπουλος.

44’ σέντρα του Μπαριτάκη, ο Γρηγοράκης έκοψε στον Μερκούρι, σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Δεσποτόπουλος.

46’ γύρισμα του Μπαριτάκη, προβολή του Ντίσα άουτ.

50’ σέντρα Μπαριτάκη, ο Γρηγοράκης από κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει καλά και η μπάλα πέρασε άουτ.

57’ κόρνερ του Κουτούζου, κεφαλιά του Παπαδάκη πάνω από τα δοκάρια.

72’ δυνατό σουτ Καφετζή μέσα από την περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μανδουράρης.

77’ φάουλ του Μερκούρι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

79’ ο Φραγκιαδάκης ανατράπηκε από τον Ταμπουρατζή και πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο παθών διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασιλάκης, Μερκουλίδης, Πατεράκης (Ηρακλείου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 9’ Αλιάι, 21’, 36’ Καφετζής, 79’ πεν. Φραγκιαδάκης.

ΑΣΣΙΣΤ: 9’ Μελαδάκης, 36’ Θεοδοσουλάκης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 9’ Γιαννούλης, 13’ Θεοδοσουλάκης.

ΛΑΣΙΘΙ (Πατέλης-Σταματάκης-Δρακωνάκης): Σινάνι (41’ Μανδουράρης), Στεφανί, Κούρτι (41’ Ταμπουρατζής), Ζερβός, Παπαδάκης, Πατερμαράκης (28’ Κοπανάκης), Ντίσα (70’ Χρονάκης), Μερκούρης, Μπαριτάκης, Γρηγοράκης (70’ Προϊστάκης), Κουτούζος.

ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Λύρωνης): Δεσποτόπουλος (65’ Μπερβανάκης), Καφετζής, Σπαντιδάκης (54’ Λελεδάκης), Θεοδοσουλάκης (54’ Τραϊτοράκης), Αλιάι (79’ Ποθουλάκης), Αποστολάκης (65’ Τσιλεδάκης), Καπετανάκης, Γιαννούλης, Χατζηκωνσταντίνου, Μελαδάκης, Φραγκιαδάκης.