![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/12/apor_karavamnou.jpg)
Σπουδαίες εμφανίσεις πραγματοποίησε η Κ στο διεθνές τουρνουά “Heros lady open” στην Πολωνία. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, το οποίο συνοδεύτηκε με μεγάλες και ελπιδοφόρες εμφανίσεις .
Σε ένα τουρνουά πολύ υψηλού επιπέδου η Καραβάνου ξεκίνησε την προσπάθειά της με την Μάγια Νοβακόβσκα. Απέναντι στην πρωταθλήτρια Πολωνίας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και νίκησε με 8-6, αν και προηγήθηκε με 8-0. Στη συνέχεια αντιμετώπισε την Λιάν Σαντιν Αμπλαρντ από την Γαλλία, όπου η Καραβάνου νίκησε με 5-2. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια στον τρίτο της αγώνα επιβλήθηκε της Αλίσα Γιαβούζ (Γερμανία) με 6-2.
Στον τελικό η Καραβάνου αντιμετώπισε την χάλκινη πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρέκα Μπερέτσκι (Πολωνία) και με μία καθολική εμφάνιση αν και προηγήθηκε με 9-1 επικράτησε με πτώση και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Η Καραβάνου θα παραμείνει στην Πολωνία, καθώς θα συμμετάσχει σε διεθνές καμπ προετοιμασίας.