![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2017/01/NOX-NO_Rethymnou_2.jpg)
Την πρώτη του νίκη θα ψάξει σήμερα ο ΝΟ Ρεθύμνου, φιλοξενώντας στις 16.00 το απόγευμα τον Ιωνικό στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας πόλο Ανδρών.
Για πρώτη φορά φέτος ο ΝΟΡ δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα με τον Κώστα Φιτσανάκη να έχει όλους τους παίκτες στην διάθεση του, αφού στην Κρήτη θα βρίσκεται και ο Γιουλούντας. Το παιχνίδι είναι στα μέτρα του ΝΟ Ρεθύμνου, αφού οι δύο ομάδες είναι σχεδόν ισοδύναμες, με τους Ρεθυμνιώτες να θέλουν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα.