Έχασε το παιχνίδι μέσα από τα χέρια του ο Ν. ΟΠΕΡ

Ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική της Α2 με την Κυριακάτικη αναμέτρηση Ν.ΟΠΕ Ρεθύμνου – Ηρακλής Κηφισιάς, με την αθηναϊκή ομάδα να παίρνει την νίκη με ανατροπή.

Ιδανικά ξεκίνησε η αναμέτρηση για την Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία πήρε προβάδισμα με 2-0 σετ (25-11, 25-23). Στο 3ο σετ η ομάδα του Ηρακλή κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ μέχρι και με 6-21, με τις γηπεδούχες να μειώνουν σε 13-25 και τις δυο ομάδες να οδηγούνται 4ο σετ, το οποίο κύλησε με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι και τελικά η φιλοξενούμενη ομάδα να το κατακτά με 21-25 στέλνοντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Το 5ο σετ το κατέκτησε ο Ηρακλής με 14-16, ολοκληρώνοντας την ανατροπή με 2-3 σετ.