26 Απριλίου 2024

Ήττα στο Futsal από την Αγ. Παρασκευή με 6-3

Για την 9η αγωνιστική της Futsal Super League το Ρέθυμνο Futsal αντιμετώπισε την Αγία Παρασκευή.

Από το πρώτο ημίχρονο τα πράγματα είχαν γίνει δύσκολα για τους Ρεθυμνιώτες καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέσσερα τέρματα.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 8′ με τον Μαντούβαλο, για να επακολουθήσουν δυο γκολ από τους Αλεξόπουλο και Πάνου έκαναν το 3-0 με την συμπληρώσει 15 λεπτών αγώνα.

Το 4-0 έγινε στο 19′ ο Τσατσούλης, στέλνοντας τις δύο δυο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ Αγία την Αγ. Παρασκευή με τον Μαρινάκη στο 26’ να ανεβάζει το σκορ στο 5-0. Το Ρέθυμνο Futsal αντίδρασε στο 33’ με τον Μπραχιμάι και τον Μερκούρι στο 35′ μειώνοντας σε 5-2. Στο 38’ ο Τσίνας πέτυχε το τελευταίο έκτο τέρμα για τους γηπεδούχους και ο Μερκούρι με δεκάμετρο διαμόρφωσε στο τελικό 6-3 στο 38′.