Δεν… ξεμπέρδεψε

Ο ΟΠΕ Ρεθύμνου έχασε την πρώτη του ευκαιρία για να εξασφαλίσει από σήμερα την παραμονή του στην Α2 κατηγορία. Στο Λουτράκι γνώρισε την πρώτη του ήττα με 3-1 σετ από τον Ποσειδώνα, δίνοντας συνέχεια στην αγωνία της παραμονής.
οι Ρεθυμνιώτισσες έχοντας το πλεονέκτημα της απόστασης των 5 βαθμών από την τελευταία θέση των πλέι άουτ, ταξίδεψαν χωρίς άγχος στο Λουτράκι. Γνώριζαν πως με νίκη θα έβαζαν τέλος στα σενάρια, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν. Αν και προηγήθηκαν με 26-28 και 0-1 στα σετ, στη συνέχεια έπεσε η απόδοση τους, φεύγοντας χωρίς βαθμό από αγώνα μετά από πολύ καιρό.
Πλέον θα επικεντρωθούν στο επόμενο κρίσιμο παιχνίδι, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στην Ηλιούπολη απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.

ΤΑ ΣΕΤ: 26-28, 25-20, 25-16, 25-22.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Μενδρινός): Κλεισιάρη, Τσελάνη, Κογεράκη, Καφίρη, Μαγκανάρη, Σουιτσμέ, Βροντάκη –λ, Πετρακάκη, Λιαδάκη, Μπεμπή.