Κακή… και διπλή ήττα για τον Ερμή Ζωνιανών!

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Ερμής Ζωνιανών στο Ατσαλένιο με 1-0 από τον ΠΟΑ σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική των μπαράζ πρωταθλητών ΕΠΣ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική.
Το χειρότερο από όλα όμως για τον πρωταθλητή Ρεθύμνου είναι πως στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής Αντωνίου απέβαλλε με απευθείας κόκκινη τον τερματοφύλακα του Γιάννη Δερμιτζάκη, ο οποίος δεν αποκλείεται να χάσει τα επόμενα δύο παιχνίδια που θα κρίνουν την άνοδο. Το παιχνίδι στο Ατσαλένιο ήταν μέτριο ποιοτικά, με τον Ερμή Ζωνιανών να είναι καλά διαβασμένος και πάλι, αλλά να δέχεται ένα «φτηνό» γκολ στα μισά του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο με συνεχείς διακοπές στο παιχνίδι κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων, με τον Ερμή να έχει δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Ξηρό (82’) και Κουκούλη (85’) για να φτάσει στην ισοφάριση.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

Φάσεις και Γκολ
13’ σουτ του Αρμόα έξω από την περιοχή, θα μπλοκάρει ο Δερμιτζάκης.

23’ καλό σουτ του Ξηρού, με υπερένταση θα διώξει σε κόρνερ ο Ι. Ρουμπάκης.

26’ γύρισμα του Αρμόα, σύγχυση στην άμυνα του Ερμή ο Παπασπύρος στρώνει στον Γιακουμάκη και αυτός με ένα χλιαρό πλασέ, αιφνιδιάζει τον Δερμιτζάκη, για το 1-0.

42’ καλή εκτέλεση φάουλ του Γκέκα, ο Ι. Ρουμπάκης θα απομακρύνει με γροθιές.

45’+1’ νέα καλή εκτέλεση φάουλ του Γκέκα, η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

57’ ο Αρμόα θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ αλλά το πλασέ του θα διώξει ο Δερμιτζάκης.

61’ φάουλ του Κερμενίδη από μακριά θα διώξει σε κόρνερ ο Δερμιτζάκης.

82’ αντεπίθεση του Ερμή Ζωνιανών με τον Κουκούλη να τροφοδοτεί τον Ξηρό, το σουτ του οποίου από τα όρια της περιοχής φεύγει ελάχιστα άουτ.

85’ τεράστιο λάθος του Ι. Ρουμπάκη που πασάρει στον Κουκούλη, αλλά αυτός αιφνιδιάζεται, κάνει κακό κοντρόλ και ο πορτέρο του ΠΟΑ μπλοκάρει.

90’+6’ ο κ. Αντωνίου αποβάλλει με απευθείας κόκκινη τον τερματοφύλακα του Ερμή Ζωνιανών Γιάννη Δερμιτζάκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου, Πέτσας, Κοτσιφάκης (Χανίων).
ΤΟ ΓΚΟΛ: 26’ (Σ) Γιακουμάκης.
ΑΣΙΣΤ: 26’ Παπασπύρος.
ΚΟΚΚΙΝΗ: 90’+6’ Δερμιτζάκης (απευθείας).

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ (Μηνάς Πίτσος): Ι. Ρουμπάκης, Χ. Δαμιανάκης, Κασσωτάκης (36’ Νάτος), Λουμπάκης, Αρμόα (80’ Σφυρογιαννάκης), Κερμενίδης, Παπασπύρος, Εμ. Ρουμπάκης, Ικεότσα, Γιακουμάκης (90’+1’ Βορριάς), Κεφαλούκος.
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Νίκος Καραδάκης): Δερμιτζάκης, Γεμιστός, Ν. Ζερβός, Γ. Ρουμπάκης (69’ Σαριδάκης), Μπαμπουλάκης, Χριστοδούλου, Ξηρός, Βεληβασάκης (60’ Κουκούλης), Ι.Σ. Σηφακάκης (71’ Εμ. Σπαχής), Γκέκας, Σκουτέλης.