Νίκη με το αγαπημένο του… 3-1 ο Ρεθυμνιακός επί του ΑΟΑΝ

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα κατέκτησε ο Ρεθυμνιακός πριν από λίγο επικρατώντας με 3-1 του ΑΟΑΝ (σκορ με το οποίο είχε επικρατήσει και επί του ΣΥΝΚΑ και έφτασε τους 7 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής (Εδώ)

Η Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα μπήκε από την αρχή του παιχνιδιού αποφασισμένη και κατάφερε στο πρώτο ημίωρο να προηγηθεί με 2-0 θέτοντας τις βάσεις για την επικράτηση. Ο ΑΟΑΝ από την άλλη, είχε μια καλή στιγμή στο 44’, ενώ στο β’ ημίχρονο όπου άλλαξε το σχηματισμό ο Σκέντζος είχε την πρωτοβουλία, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν 3 αντεπιθέσεις φωτιά όπου άγγιξαν το 3-0. Τελικά αυτό ήρθε στο 81’ με τον Μπούσδρα, με τον ΑΟΑΝ απλά να μειώνει στο τελικό 3-1 δύο λεπτά αργότερα.

Φάσεις και γκολ

11’ σουτ του Μερτίρι, θα μπλοκάρει ο Μπρόκος.

12’ νέο σουτ του Δελήμπαση, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

15’ ο Μανιδάκης εκτελεί κόρνερ η άμυνα του ΑΟΑΝ αδρανεί, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, όπου πετάγεται ο Μερτίρι και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ, 1-0.

28’ ο Μαρκάκης θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ρεθυμνιακού, αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

29’ ο Σταύρε με παλικαρίσιο τρόπο θα κάνει δική του την μπάλα και με σουτ μέσα από την περιοχή θα πετύχει το 2-0.

43’ σουτ του Πολίτη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.

44’ σέντρα του Ζέλιου, ο Καλογιαννίδης θα πιάσει το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

49’ ο Θεοδωρίδης ανακόπτεται με οφσάιντ από την α’ βοηθό κα Κομισοπούλου, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων, με τον Δημητριάδη πάντως να αποκρούει το πλασέ του πρώτου.

51’ σέντρα Μερτίρι, προβολή του Σουμά η μπάλα κοντράρει και περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Μπρόκου.

54’ φάουλ του Χατζόπουλου, θα διώξει σε κόρνερ ο Δημητριάδης.

67’ αντεπίθεση του Ρεθυμνιακού 3 με 2 αμυντικούς του ΑΟΑΝ, αλλά η πάσα του Μερτίρι για τον Σουμά ανακόπηκε τελευταία στιγμή.

68’ αντεπίθεση ΑΟΑΝ ο Καλογιαννίδης κόβει την μπάλα με τον Μαρκάκη να σουτάρει από το σημείο του πέναλτι, αλλά με τα πόδια να απομακρύνει ο Δημητριάδης.

81’ σέντρα Μανιδάκη, ο Σταύρε παίρνει την κεφαλιά προλαβαίνοντας την έξοδο του και ο Μπούσδρας σε κενή εστία

83’ σέντρα του Τσανάι και ο Σγουρός από κοντά με πλασέ θα μειώσει σε 3-1 για τον ΑΟΑΝ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργόπουλος, Κομισοπούλου, Κολοκοτρώνης (Χανίων).
ΤΑ ΓΚΟΛ: 15’ (Κ) Μερτίρι, 29’ (Σ) Σταύρε, 81’ (Σ) Μπούσδρας – 83’ (Σ) Σγουρός.
ΑΣΙΣΤ: 15’ Μανιδάκης, 81’ Σταύρε – 83’ Τσανάι.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 82’ Αντιασβίλι – 33’ Κέλλυ, 42’ Καλογιαννίδης, 45’ Μαρκάκης.

ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Νίκος Καραδάκης): Δημητριάδης, Αντιασβίλι, Λ. Ταμάμης, Μπούσδρας, Μανιδάκης, Δροσάκης, Σουμά (87’ Τουρνάκης), Δελήμπασης (70’ Καψαλάκης), Σταύρε, Μερτίρι (90’+2’ Δασκαλάκης), Αντεμάι, (46’ Λαζαρίδης). ΑΟΑΝ (Ανδρέας Σκέντζος): Μπρόκος, Πολίτης, Ζέλιος, Σγουρός, Αλμυράς (46’ Θεοδωρίδης), Κέλλυ, Καλογιαννίδης, Χατζόπουλος, Μαρκάκης, Μουτσάι, Τσανάι.