28 Απριλίου 2024

«Χ» στα Ανώγεια, νίκες για ΟΦΑ και Μελιδόνι

Για την 17η «στροφή» της Α’ κατηγορίας Ρεθύμνου έγιναν 3 παιχνίδια το απογευμα της Κυριακής.
Ο Αετός έβαλε δύσκολα στον Ρεθυμνιακό παίρνοντας το προβάδισμα στο παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο ματς. Στο 90’ αποβλήθηκε ο προπονητής των φιλοξενούμενων για διαμαρτυρία.
Σους Αρμένους η τοπική ομάδα  κέρδισε τον Ψηλορείτη με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με το Ν. Μιαρίτη στο 6’, ενώ στο 28’γκολ του Α. Μπουζάκης, ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ. Ένα ακόμα γκολ πετυχε ο Ψηλορείτης με τον Κόκκαλη στο 42’ που ακυρώθηκε, καθώς ο ποδοσφαιριστής του Ψηλορείτη χρησιμοποίησε το χέρι του και ο διαιτητής Δασκαλομαρκάκης χρειάστηκε να συμβουλευτή τον βοηθό του.
Ο Τάλως Μελιδονίου πήρε την νίκη και τους 3 βαθμούς επικρατώντας 5-1 του Κεραυνού, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 22’ λόγο αποβολής του Λουκάκη, ενώ κόκκινη αντίκρισε και ο Λαμπράκης στο 71’ για τον Κεραυνό. Το ρεπό της σε αυτή την 17η αγωνιστική θα εκτίσει η Ε.Α.Π.