2η ήττα για τον Ερμή στα Ζωνιανά…

Για πέμπτο παιχνίδι έμεινε χωρίς νίκη ο Ερμής Ζωνιανών γνωρίζοντας την ήττα με 0-2 από τον Ατσαλένιο στα Ζωνιανά σε ένα δυνατό ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στις περισσότερες λύσεις των φιλοξενουμένων.

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 25’ μετά από εκπληκτική ενέργεια του Φώτη Καϊμακαμούδη, ο οποίος απέφυγε τον Σαρρή και σκόραρε αλλάζοντας τα δεδομένα του παιχνιδιού. Στην επανάληψη ο Ερμής ήταν πιο ζωντανός προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση αλλά σε καίριο σημείο ο ΠΟΑ σε μια αντεπίθεση βρήκε το δεύτερο γκολ και όλα τελείωσαν.

Φάσεις και Γκολ

10’ φάουλ το Νύκταρη θα μπλοκάρει ο Χρήστου.

15’ Βιτώρος και Λίτσκας παίζουν το «1-2» ο πρώτος βρίσκεται σε θέση βολής αλλά θα καθυστερήσει και δεν θα σουτάρει.

21’ Ζερβός και Σκουτέλης παίζουν όμορφα το «1-2» ο πρώτος θα βρεθεί σε θέση βολής αλλά το σουτ του θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

25’ εξαιρετική ενέργεια του Καϊμακαμούδη που αποφεύγει τον Σαρρή και πλασάρει ιδανικά για το 0-1, με τους Ζωνιανούς να διαμαρτύρονται πως ο σκόρερ έφυγε από θέση οφσάιντ.

29’ καλή εκτέλεση φάουλ το Νύκταρη θα διώξει με υπερένταση ο Χρήστου.

32’ ο Καϊμακαμούδης με κάθετη πάσα θα βγάλει τετ α τετ τον Νύκταρη αλλά ο Χρήστου θα διώξει εντυπωσιακά.

35’ σέντρα του Σκουτέλη, η κεφαλιά το Λίτσκα θα φύγει λίγο άουτ.

50’ σουτ του Ρουμπάκη, θα πέσει στην δεξιά του γωνία και θα διώξει ο Καβουσάκης.

63’ σέντρα του Γεμιστού, ο Βιτώρος παίρνει την πρώτη κεφαλιά, την 2η ο Κουκούλης αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

69’ σέντρα του Ψάρα κεφαλιά του Γιακουμάκη θα φύγει άουτ.

71’ σέντρα του Λίτσκα, το πλασέ του Κεφαλούκου θα φύγει άουτ.

72’ ο Γιακουμάκης φεύγει στην αντεπίθεση αποφεύγει και τον Χρήστου και πλασάρει στην κενή εστία, 0-2.

73’ σέντρα του Ρουιζίνιο, σουτ του Κεφαλούκου, η μπάλα σταματάει πάνω στον Ανδριανίδη με τους Ζωνιανούς να ζητούν πέναλτι.

79’ σουτ του Κουκούλη η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό και θα καταλήξει κόρνερ.

80’ ο Ερμής ζητάει ξανά πέναλτι για χέρι του Ικεότσα, αλλά ο κ. Κουκλάκης λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

83’ σέντρα του Γεμιστού, η κεφαλιά του Κουκούλη είναι χλιαρή και καταλήγει στην αγκαλιά του Καβουσάκη.

90’+2’ ο Λίτσκας θα αποφύγει και τον Καβουσάκη αλλά το πλασέ του θα περάσει παράλληλα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουκλάκης (Χανίων), Θεοδοσάκης, Κοκοτάκης (Λασιθίου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 25’ (Σ) Καϊμακαμούδης, 72’ (Σ) Γιακουμάκης.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Στέλιος Κοζανίδης): Χρήστου, Ν. Ζερβός, Γεμιστός, Σαρρής, Ξηρός, Σκουτέλης (58’ Κουκούλης), Ρουμπάκης, Λίτσκας, Κεφαλούκος, Βιτώρος (75’ Τουρνάκης), Αυγουστάκης (68’ Ρουιζίνιο).

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ (Κώστας Φραντζέσκος): Καβουσάκης, Ψάρας, Λουμπάκης, Δαμιανάκης (43’ λ.τ. Ανδριανίδης), Χατζηανδρέου, Καϊμακαμούδης, Νύκταρης (86’ Γωνιανάκης), Σφυρογιαννάκης (63’ Γιακουμάκης), Βοργιάς (86’ Νάτος), Κασωτάκης, Ικεότσα.