2ος ο Τσαχάκης και 3ος ο Βουμβουλάκης στο πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης

Δυο θέσεις στο βάθρο κατέλαβαν αθλητές του Επ.Α. Ρεθύμνου στο περιφερειακό πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης της ΕΦΟΕΠΑ, που φιλοξενήθηκε με μεγάλη επιτυχία για πρώτη φορά στο Ρέθυμνο.

Την 2η θέση κατέκτησε ο Φάνης Τσαχάκης του Ρεθυμνιώτικου ομίλου ο οποίος ηττήθηκε στον τελικό με 3-0 σετ (11-6, 11-7, 12-10) από τον Μανώλη Κοκκινάκη του ΟΑ Χανίων. Την 3η θέση πήραν ο Ρεθυμνιώτης Μανώλης Βουμβουλάκης και ο Χαραλάμπης Τσαλακανίδης του ΟΑ Χανίων. Αυτοί οι αθλητές πήραν αντίστοιχα και τις προκρίσεις στη τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ανδρών.

Στους αγώνες συμμετείχε επίσης ο πρωταθλητής Κρήτης του 2022 Κώστας Δερεδάκης φτάνοντας στην 8αδα της διοργάνωσης.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube