![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2023/12/epar_protathlima_kritis.jpg)
Δυο θέσεις στο βάθρο κατέλαβαν αθλητές του Επ.Α. Ρεθύμνου στο περιφερειακό πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης της ΕΦΟΕΠΑ, που φιλοξενήθηκε με μεγάλη επιτυχία για πρώτη φορά στο Ρέθυμνο.
Την 2η θέση κατέκτησε ο Φάνης Τσαχάκης του Ρεθυμνιώτικου ομίλου ο οποίος ηττήθηκε στον τελικό με 3-0 σετ (11-6, 11-7, 12-10) από τον Μανώλη Κοκκινάκη του ΟΑ Χανίων. Την 3η θέση πήραν ο Ρεθυμνιώτης Μανώλης Βουμβουλάκης και ο Χαραλάμπης Τσαλακανίδης του ΟΑ Χανίων. Αυτοί οι αθλητές πήραν αντίστοιχα και τις προκρίσεις στη τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος ανδρών.
Στους αγώνες συμμετείχε επίσης ο πρωταθλητής Κρήτης του 2022 Κώστας Δερεδάκης φτάνοντας στην 8αδα της διοργάνωσης.
Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube