3η θέση ο Μακρυλάκης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Με σπουδαίες και αμφίρροπες αναμετρήσεις, ένταση και πάθος ολοκληρώθηκε  το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στην Χαλκίδα.

Περισσότεροι από 350 αθλητές από 52 σωματεία συμμετείχαν στους αγώνες διεκδικώντας τους τίτλους της χρονιάς, δημιουργώντας ένα από τα πολυπληθέστερα Πανελλήνια πρωταθλήματα των τελευταίων χρόνων.

Ο Ρεθυμνιώτης Βαγγέλης Μακρυλάκης του ΟΚΑ Αρκάδι, ανέβηκε στο βάθρο στα 74κ. κατακτώντας την 3η θεση, χαρίζοντας μετάλλιο στον Ρεθυμνιώτικο σύλλογο.

74κ. (Ελευθέρα)
1. Χρήστος Χριστοφορίδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)
2. Χριστόφορος Πολυχρονίδης (Ολυμπιονίκης Νίκος Καρυπίδης)
3. Ευάγγελος Μακρυλάκης (ΟΚΑ Αρκάδι)
3. Νίκος Μακρυγιάννης (Τραπεζούντα)

Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Ελληνορωμαϊκή, ενώ πρωταθλήτρια ομάδα στην Ελευθέρα αναδείχθηκε η Τραπεζούντα και στις γυναίκες την πρωτιά κατέκτησε ο Άτλας Καλλιθέας.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube