![](https://rethymnosports.gr/wp-content/uploads/2015/06/anavasi_gerakari1.jpg)
Την Κυριακή 21 Ιουνίου ο Ποδηλατικός Σύλλογος Ρεθύμνου «Άτλας» διοργανώνει τον Διασυλλογικό Αγώνα ποδηλασίας δρόμου, την «4η Ανάβαση Γερακαρίου 2015».
ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ:
Ισχύουν οι κανονισμοί της Ε.Ο.Π.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:
Γραμματεία και εκκίνηση των κατηγοριών Αντρών – Γυναικών – Εφήβων – Παίδων – Κορασίδων – Νεανίδων – Μάστερ Α/Β/Γ – Οpen στη πλατεία Αγνώστου Στρατιώτη στο Ρέθυμνο και ώρα 9:30 για τον αγώνα με συνολικό μήκος 43.8 χλμ. Γραμματεία και εκκίνηση των κατηγοριών Μίνι Μικρά – Μίνι Μεγάλα – Παμπαίδες- Πανκορασίδες στη πλατεία Γερακαρίου, Ρέθυμνο και ώρα 12:00 για τον αγώνα Σιρκουί.
7 στροφές (1.1χλμ./7.7 χλμ συνολικά) – ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ
12 στροφές (1.1χλμ./13.2 χλμ συνολικά) – ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ
20 στροφές (1.1χλμ./ 22 χλμ συνολικά) – ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ/ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
ΟΡΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές που είναι εγγεγραμμένοι
στην δύναμη της Ε.Ο.Π. Kάθε σωματείο έχει δικαίωμα να συμμετάσχει με απεριόριστο αριθμό αθλητών – αθλητριών. Για τους αγωνιζόμενους Open είναι απαραίτητη η κατάθεση στη Γραμματεία υπογεγραμμένης υπεύθυνης δήλωσης περί καλής υγείας, και αποδοχής των όρων της προκήρυξης.
Η χρήση κράνους είναι υποχρεωτική για όλους τους αγωνιζόμενους. Οι διοργανωτές δεν φέρουν καμία ευθύνη για τυχόν φθορά αθλητικού εξοπλισμού ή ατυχήματος κλπ.
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Οι δηλώσεις συμμέτοχής των σωματείων πρέπει να έχουν
σταλεί μέχρι την Παρασκευή 19-06-2015 και ώρα 18:00 με email στο
pasrethymno@yahoo.gr. Κατάθεση δελτίων και παραλαβή αριθμών με ευθύνη των
εκπροσώπων των ομάδων από την Γραμματεία του αγώνα μία ώρα πριν την εκκίνηση κάθε κατηγορίας.
OIKONOMIKOI ΟΡΟΙ:
Για τους αγωνιζόμενους στις κατηγορίες Μάστερ-Open κόστος
συμμετοχής 5€.
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ:
Στον 1ο, 2ο και 3ο νικητή κάθε κατηγορίας θα απονεμηθούν μετάλλιο και
δίπλωμα, στον 4ο, 5ο και 6ο δίπλωμα.
ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ:
Εθελοντές Σαμαρείτες και Ιδιώτης Ιατρός που θα οριστεί με ευθύνη του
διοργανωτή.
ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ:
Οι διοργανωτές έχουν το δικαίωμα να τροποποιήσουν το πρόγραμμα των αγώνων, σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας δεν είναι δυνατή η τήρηση αυτού, καθώς και τους όρους της παρούσας προκήρυξης.